Słuchawka bluetooth i dwa telefony - instrukcja podłączenia

Słuchawki bluetooth, które można sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie, to praktyczne i wygodne rozwiązania! Dzięki temu, korzystanie z prywatnego i służbowego telefonu jednocześnie, nie będzie stanowić problemu. Jak podłączyć dwa urządzenia do jednej słuchawki? Zapraszamy do przeczytania poradnika.

Jak podłączyć słuchawkę bluetooth do dwóch telefonów?

Instrukcja korzystania z funkcji parowania wygląda bardzo podobnie dla większości dostępnych zestawów bluetooth, choć proces może się odrobinę różnić (w zależności od rodzaju słuchawki). Instrukcja została napisana w oparciu o model słuchawki bluetooth Jabra BT2046.

 Słuchawka bluetooth Jabra Bt2046 - parowanie telefonów - instrukcja

 • 1. Włącz zestaw słuchawkowy głównym przyciskiem (A). Dioda ze znakiem graficznym Bluetooth (C) wskaże gotowość trybu parowania.
 • 2. Włącz funkcję bluetooth w telefonie i wyszukaj urządzenie Jabra BT2046. Połączenie może potrzebować potwierdzenia poprzez wpisanie kodu PIN: 0000
 • 3. Dioda wskaźnika stanu połączenia przestanie migać i zacznie świecić stałym niebieskim światłem, co oznacza, że parowanie zakończyło się sukcesem.

Aby zintegrować kolejne urządzenie ze słuchawką bluetooth należy postępować podobnie:

 • 1. Włącz zestaw słuchawkowy oraz funkcję bluetooth w telefonie.
 • 2. Wciśnij i przytrzymaj przycisk odbioru / kończenia połączenia (B) przez około 5 sekund, aż ikona bluetooh (C) zacznie szybko migotać.
 • 3. W niektórych przypadkach należy wyłączyć zestaw słuchawkowy i włączyć go ponownie - wówczas będzie on powiązany z dwoma urządzeniami.
   

Słuchawki bluetooth - łączenie 2 telefonów do zestawu bluetooth, instrukcja

Po zakończeniu parowania telefonów ze słuchawką bluetooth możliwe jest odbieranie połączeń głosowych z obu urządzeń.  Aktywny zestaw słuchawkowy będzie łączył się automatycznie z powiązanymi telefonami, jeśli wykryje aktywną funkcję bluetooth. W zależności od posiadanego modelu słuchawki można odbierać, odrzucać, zawieszać i przełączać rozmowy lub korzystać z funkcji oddzwaniania.

Instrukcja dotycząca innych modeli zestawów słuchawkowych

W zależności od posiadanego modelu słuchawki bluetooth, podłączenie dwóch telefonów może być nieco inne. Oto przykład:

 • 1.  Po podłączeniu pierwszego telefonu, naciśnij i przytrzymaj przycisk odbioru połączenia przez około 5 sekund, aż do momentu zapalenia się diody.
 • 2.  Naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania poziomu głośności, aby uruchomić funkcję łączenia wielopunktowego;
 • 3.  Włącz funkcję bluetooth w drugim telefonie i wyszukaj zestaw słuchawkowy, a następnie połącz się z nim.
   

Zestaw bluetooth Jabra BT 2046

Aby uniknąć błędów podczas parowania urządzeń ze słuchawką bluetooth, należy zawsze przeczytać informacje zawarte w instrukcji posiadanego zestawu - jest ona zawsze dołączona do urządzenia, a także można ją wyszukać na stronie producenta. W naszym sklepie znajdziesz wiele róznych modeli bezprzewodowych słuchawek bluetooth, które można połączyć z dwoma telefonami jednocześnie. Zapraszamy do sprawdzenia oferty.
 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (1)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.