Słuchawki Blue Star iV-5 - recenzja

Zakup niedrogiego zestawu słuchawkowego można porównać do gry w ruletkę. Można trafić na sprzęt z przyzwoitymi parametrami, ale także na taki, który mocno nas rozczaruje. Czy w cenie do 20 złotych można kupić dobrej jakości słuchawki do telefonu? Przetestowaliśmy model iV-5 od producenta Blue Star. Okazuje się, że tani produkt może pozytywnie zaskoczyć.

Budowa i jakość dźwięku

Słuchawki mają specyficzną konstrukcję, dzięki której ucho nie męczy się zbyt szybko. Jest małe “ale” - trzeba się nauczyć je zakładać. Zbyt mocne dociśnięcie słuchawki do kanału powoduje, że już nawet po kilku minutach zaczyna odczuwać się dyskomfort. Gdy tak się stanie, najlepiej delikatnie je wysunąć. Wtedy można nosić słuchawki nawet kilka godzin bez uczucia jakiejkolwiek niedogodności.

Czarne słuchawki Blue Star iV-5

iV-5 łączy w sobie dwa typy kształtów: dokanałowy i douszny. Taka budowa sprawia, że słuchawki są bardzo dobrze wytłumione, a dźwięk trafia tam gdzie trzeba ;) Konstrukcja ma też wpływ na jakość samego brzmienia, które jest głębokie - zarówno przy niskich, jak i wysokich tonach. Oczywiście jest to też wynikiem zastosowania dobrej jakości przetworników, ale ich układ także ma znaczenie. Dźwięk ma ujście w dwóch punktach, co nie powoduje odczuwania specyficznego ciśnienia w uszach.

Model iV-5 na pewno spodoba się osobom, które lubią słuchać bardzo głośno muzyki. Słuchawki mają zwykle pilocik, za pomocą którego można regulować poziom głośności w telefonie. Produkt firmy Blue Star również ma wbudowany w przewód suwak, ale steruje on stopniem natężenia słuchawek, a nie urządzenia do którego są podpięte. Można więc podkręcić poziom w urządzeniu na full, a dodatkowo podbić go lub całkowicie wyciszyć.

Mikrofon i długość przewodu

Opcja z podkręcaniem głośności przyda się także podczas telefonowania. Hałas uliczny nie zawsze daje możliwość komfortowego prowadzenia rozmowy - albo rozmówca nie słyszy nas, albo my nie słyszymy jego. W przypadku słuchawek iV-5 w jednym i drugim przypadku wszystko przebiegało na dobrym poziomie. Co prawda, mikrofon zbierał sporo dźwięków z otoczenia, ale rozmówca słyszał wyraźnie każde słowo.

Słuchawki Blue Star iV-5

W temacie dźwięku, słuchawki naprawdę można porównywać z droższymi modelami renomowanych producentów. Jakość wykonania również jest zadowalająca, gdyż płaski kabel nie plącze się i jest odporny na typowe uszkodzenia, jak wielokrotne zwijanie i rozwijanie. Niestety jest jedna wada, która troszeczkę irytuje podczas użytkowania produktu. Chodzi o długość przewodu, który jest zdecydowanie za krótki. Cały kabelek ma długość 115 centymetrów, licząc od końcówki złącza mini jack po same czopki (samo rozwidlenie słuchawkowe ma około 28 cm). Jeśli ktoś trzyma smartfon w kieszeni lub torebce na ramię, problemu nie będzie, ale w innych wypadkach warto rozważyć zakup przedłużki. Na szczęście, długość kabla to jedyna wada.

Podsumowanie

Ogółem, słuchawki Blue Star iV-5 są naprawdę dobre! To jeden z lepszych produktów w tym przedziale cenowym, a jak już wspomnieliśmy - sprzęt może konkurować z wieloma droższymi modelami. Przykładem mogą być słuchawki Samsung EO-EG920BW, które mają znacznie gorszą jakość dźwięku, a są dwa razy droższe. Nasza ocena produktu Blue Star? Gdyby przewód był troszeczkę dłuższy, nota byłaby pełna - tak, dajemy mocne 4,5 gwiazdki na 5.  A jeśli komuś spodobały się słuchawki Blue Star iV-5, to zachęcamy do ich zakupu. W naszym sklelpie dostępne są one w dwóch kolorach, a ich cena to jedyne 19,90 zł. ;)

Ocena 4,5

Słuchawki Blue Star iV-5

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.90 / 5.0 (2)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.