Smartfony i tablety dla branży medycznej

Producenci technologii wychodzą z pomocną dłonią do pracowników służby zdrowia! Smartfony,tablety, aplikacje dla lekarzy. Bardzo pomocne, szybkie i funkcjonalne, wyposażone w specjalistyczne technologie. Dostępne w całkiem przystępnej cenie.

Firma Kontel do swojej oferty wprowadziła specjalny typ smartfonu dla personelu medycznego. Myco – my companion – ma asystować lekarzom i pielęgniarkom każdego dnia i w każdej chwili. Wysoka funkcjonalność w każdej sekundzie – czasem bowiem sekundy dzielą od utraty zdrowia lub życia.

Na czym polega innowacyjność Ascom Myco?

smartfon dla lekarzy

 1. Możliwość regularnego odkażania. Lekarze muszą często dezynfekować ręce od bakterii i wirusów, a tymczasem mnóstwo ich znajduje się na ekranach smartfonów. Ascom Myco możesz odkażać tyle razy, ile potrzebujesz.

 2. Konstrukcja dostosowana do warunków szpitalnych. Smartfon jest odporny na upadki, ma ergonomiczny kształt i 3,5-calowy ekran.

 3. Wyświetlacz górny informuje o alarmie, dzięki czemu zabiegany lekarz nie musi wyjmować telefonu z kieszeni.

 4. Pełna integracja z centralnym systemem informatycznym. Informacje o pacjentach i alarmy dotyczące ich stanu zdrowia natychmiast trafiają na smartfona.

 5. Wielopłaszczyznowa komunikacja.

 6. Szybki interfejs.

 7. Wyposażenie w specjalistyczne oprogramowanie medyczne – systemy RTLS, aplikacje Android, platformy MDM, skaner kodów kreskowych w technologii 1D i 2D.

Lekarzu, te apki pomogą Ci w pracy!

Producenci aplikacji na smartfony również pomyśleli o lekarzach. Kilka poniższych aplikacji każdy lekarz powinien mieć w swoim urządzeniu. Dostępne są w wersji na Androida i iOS.

 1. Bartosz Mówi – do Twojej dyspozycji! A w ramach tejże pełna lista leków refundowanych z wyszukiwarką, indeks preparatów, międzynarodowa baza substancji czynnych, kalkulatory medyczne.

 2. QxMD – zestaw kilku narzędzi usprawniających pracę lekarza. MediSpeak (tłumacz komunikacji medycznej), Pedi-STAT (dla pediatrów), kalkulatory medyczne, narzędzie wspierające badania i analizę EKG, przeglądarka najnowszych publikacji.

 3. eMPedium – opracowana przez redakcję Medycyny Praktycznej. W składzie: eMPedium EDM (obsługa elektronicznej dokumentacji), eMPedium Wiedza i wiele innych.

 4. ZnanyLekarz – bardzo pomaga w umawianiu wizyt, ustalaniu harmonogramu pracy.

 5. AliveCor – dzięki specjalnej nakładce smartfon działa jak elektrokardiomonitor, wykonując badanie EKG.

Nie tylko smartfony! Motion C5
tablet dla lekarzy

 

Nie tylko smartfony i aplikacje mobilne pomagają w pracy polskiej służby zdrowia. Na rynku jest dostępny specjalistyczny tablet medyczny Motion C5, w pełni zintegrowany z technologią Intel Health. Motion C5 posiada czytnik kodów 1D i 2D, RFID, linii papilarnych. Do kompletu aparat fotograficzny 2 Mpix, komunikacja bezprzewodowa WiFi, Intel Wireless 4965, Bluetooth, Mobile Broadband. Odporny na działanie wody, kurzu, środków chemicznych. Łatwy do dezynfekcji.

Na rynku nowinek technologicznych znaleźć można mnóstwo urządzeń i ułatwień dla personelu medycznego. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostają należycie wykorzystane i znacznie ułatwią pracę polskiej służby zdrowia.  

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.