Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Smartwatche – charakterystyka

Ze względu na swoje ograniczenia, smartwatch można określić jedynie jako „przedłużenie” naszego smartfona – słaba jakość obrazu oraz ograniczona ilość informacji sprawiają, że funkcjonalność tego gadżetu nie jest oszałamiająca. Z drugiej zaś strony – informacje są czytelne i wyraźne nawet w jasnym słońcu. Ponadto tego typu ekran nie wymaga potężnego zasilania – może działać przez długi czas bez potrzeby ładowania, a jego niewątpliwą zaletą jest niska cena.

smartwatch

fot. morewithlessdesign.com

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie stosunkowo nowej technologii E Ink. Jej pozytywną cechą jest niezwykła oszczędność energii, którą wyświetlacz zużywa tylko w momencie zmiany podawanej informacji – przez pozostały czas jest właściwie „wyłączony”. Nie zmienia to faktu, iż – jak już wcześniej wspomnieliśmy – urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrą widocznością w świetle słonecznym.

smartwatch sony

fot. phonedog.com

Najpopularniejszym rozwiązaniem są wyświetlacze wykonane w technologiach znanych ze smartfonów. Charakteryzują się zwykle szeroką gamą dobrze odzwierciedlanych kolorów oraz sporą funkcjonalnością. Zaawansowane modele pozwalają na odbieranie połączeń głosowych, a także na odczytywanie i odpisywanie na wiadomości – zarówno SMSy, maile, jak i komunikatory na portalach społecznościowych. W efekcie okazuje się, że dobry smartwatch jest w wielu sytuacjach w stanie zastąpić nam smartfona.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY WAREABLE.COM.Ocena: 4.90 / 5.0 (15)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.