Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Solar Paper – naładuj urządzenia energią słoneczną

Z pewnością każdemu z nas niejednokrotnie zdarzyło się zapomnieć o naładowaniu smartfona. Rozładowany telefon w drodze do pracy nie jest ogromną tragedią, gdyż możemy podłączyć go do sieci elektrycznej zaraz po dotarciu na miejsce. Sprawa ma się gorzej, gdy zapomnimy naładować nasze gadżety przed dłuższą podróżą, gdyż w obecnych czasach rozładowany np. smartfon potrafi znacznie utrudnić nam życie. Co prawda na rynku dostępne są m.in. power banki, one jednak jedynie przedłużają żywotność urządzenia - poza tym, je też trzeba ładować! Aby uchronić nas przed nieprzyjemnymi, a czasem wręcz niebezpiecznymi sytuacjami związanymi z brakiem energii, powstało urządzenie o roboczej nazwie Solar Paper.

solar paper

fot. indianexpress.com

Z pewnością każdy z nas kojarzy kalkulatory zasilanie niewielkim ogniwem solarnym. A skoro tak maleńka powierzchnia wystarczała do pracy urządzenie elektronicznego (i to już kilka dekad temu), pomyślmy więc, co jesteśmy w stanie osiągnąć dzisiaj? Otóż bez problemu możemy naładować praktycznie każdy elektroniczny gadżet. Obecnie produkowane ogniwa solarne są znacznie lżejsze, wytrzymalsze i dalece bardziej wydajne. Potrafią zbierać energię słoneczną nawet w pochmurny dzień. Solar Paper ma być właśnie takim przenośnym, awaryjnym źródłem zasilania. Twórcy uważają, iż w sprzyjających warunkach jeden panel jest w stanie całkowicie naładować smartfona w przeciągu około dwóch, trzech godzin. Do tego, jak bardzo praktyczne jest to rozwiązanie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wystarczy umieścić Solar Paper w pobliżu okna np. w pociągu i nie musimy się martwić o utratę zasilania. Podobnie jest w przypadku dalekiej wyprawy – urządzenie przytroczone do plecaka bez problemu naładuje nasze ulubione gadżety.

solar paper

fot. compbees.com

Kolejnym ciekawym aspektem jest możliwość łączenia kilku Solar Paper, dzięki czemu możemy zasilić większe akcesoria, takie jak laptop. Warto podkreślić, że nazwa Paper nie powstała przypadkiem. Urządzenie ma mieć bowiem nie więcej jak 0,45 cala grubości, czyli około... 15 milimetrów, 3,5 cala szerokości i 7,5 cala wysokości, a waga urządzenia to zaledwie 120 gramów. Jak widać jest on niewiele większy niż większość produkowanych dzisiaj smartfonów.

Pomysł Solar Paper na razie jest tylko projektem na Kickstarterze, ale fakt, że w ciągu kilku dni zdobył ponad 200 000 dolarów, może mieć wpływ na to, iż już wkrótce będziemy mogli zobaczyć go w powszechnej sprzedaży.Ocena: 4.80 / 5.0 (22)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.