Sony Xperia XA1 vs. Sony Xperia XA1 Plus - różnice

Istnieją telefony, których design jest bardzo podobny. To niejednokrotnie stwarza pomyłki w ocenie posiadanej wersji sprzętu. Do tej grupy urządzeń należą modele XA1 oraz XA1 Plus marki Sony. Czym, oprócz wyglądu, różnią się te smartfony?

Różnice pomiędzy Sony Xperia XA1 i Sony Xperia XA1 Plus

Sony Xperia XA1, Sony Xperia XA1 Plus, różnice

Design obu wersji telefonów jest identyczny i tak naprawdę ich konstrukcja różni się jedynie wielkością. Nieco więcej rozbieżności znajdziemy wewnątrz urządzeń.

  • 1. Sony Xperia XA1 mierzy 145 x 67 x 8 mm, a jego waga wynosi 143 g. Model XA1 Plus jest cięższy o 47 gramów, a jego wymiary są równe 155 x 75 x 8,7 mm.
  • 2. Podstawowy model ma wbudowany 5-calowy ekran z rozdzielczością 720 x 1280 pikseli. Wersja Plus dostała wyświetlacz z przekątną 5,5 cala o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli.
  • 3. W wersji XA1 znajdziemy 3 GB RAM i 32 GB ROM. W modelu Xperia XA1 Plus dostępna jest pamięć RAM zwiększona o 1 GB, a także model z dwukrotnie większą pamięcią flash.
  • 4. Sony Xperia XA1 Plus posiada czytnik linii papilarnych, którego nie ma w podstawowym modelu serii.
  • 5. Xperia XA1 zasilana jest baterią 2300 mAh. W wersji z plusem znajdziemy akumulator o pojemności 3430 mAh. Oba telefony wsparte są technologią szybkiego ładowania - Pump Express 2.0.

Reszta podzespołów jest już ujednolicona. Oba smartfony bazują na systemie Android Nougat, a ich sercem jest 8-rdzeniowy MediaTek Helio P20 z zegarem 2,30 GHz oraz grafiką ARM Mali-T880 MP2 @900 MHz. Smartfony posiadają również dwa aparaty 23 i 8 Mpix z AF i przysłoną f/2.0.

Dedykowane obudowy na modele Sony

Znając dokładną wersję telefonu można dokładniej wycenić jego wartość podczas ewentualnej odsprzedaży. To również ułatwienie podczas doboru dedykowanych dodatków. Takich nie brakuje w naszym sklepie internetowym. Posiadamy zarówno dopasowane etui na Sony Xperia XA1, jak i case na Sony Xperia XA1 Plus. Zapraszamy do odwiedzin Etuo i wyboru ochronnego pokrowca lub innych akcesoriów GSM do smartfonów marki Sony.

Szeroki wybór etui na telefon Sony Xperia XA1Szeroki wybór etui na telefon Sony Xperia XA1 Plus

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (29)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.