Sony Xperia XZ1 vs. Sony Xperia XZ1 Compact - różnice

Są smartfony, które na pierwszy rzut oka niewiele się różnią. Podobna nazwa i ujednolicona konstrukcja mogą zmylić podczas oceny, którą wersję urządzenia mamy przed sobą. Są jednak szczegóły, które pomagają odróżnić telefony od siebie. Tak jest też w przypadku Xperii XZ1 oraz Xperii XZ1 Compact.

Różnice pomiędzy Sony Xperia XZ1 i Sony Xperia XZ1 Compact

Sony Xperia XZ1 i Sony Xperia XZ1 Compact - porównanie

Mając przed sobą oba modele widać od razu, że wariant Compact rzeczywiście jest nieco mniejszy od standardowej wersji. Jednak różnic, zarówno w obudowie jak i specyfikacji technicznej, jest znacznie więcej.

  • 1. Sony Xperia XZ1 ma wymiary 148 x 73 x 7,9 mm. i waży 156 g. Wersja Compact mierzy 129 x 65 x 9,3 milimetrów i jest lżejsza od podstawowego modelu o 13 gramów.
  • 2. Na tylnej klapce XZ1 Compact znajdziemy okrągłą kamerkę, a także czarny pasek z sensorem i diodą doświetlającą. Wersja Xperia XZ1 posiada wbudowany nieco dłuższy moduł, gdzie znajduje się dodatkowo moduł NFC.
  • 3. Front smartfonów jest bardzo zbliżony, ale jest jedna mała różnica. W modelu Sony Xperia XZ1 czujniki po prawej stronie głośnika są ułożone poziomo, a w wariancie Compact komponent ten jest wbudowany pionowo.
  • 4. Wyświetlacz w urządzeniu Compact ma przekątną 4,6 cala z rozdzielczością 720 x 1280 px (319 ppi). Wyjściowa wersja Xperii ma ekran 5,2-cala o rozdzielczości 1080 x 1920 px (424 ppi);

Wizualnych różnic nie ma więcej, a przynajmniej takich, które rzucałyby się od razu w oko. Za to są jeszcze dwie zmienne parametrów technicznych obu telefonów Sony.

  • 1. Podstawową pamięcią ROM modelu XZ1 jest 64 GB, podczas gdy model Compact posiada najmniejszą, dostępną wartość pamięci flash 32 GB.
  • 2. Przednia kamerka w Sony Xperia XZ1 Compact ma rozdzielczość 8 Mpix z FF. Xperia XZ1 posiada matrycę aparatu 13 Mpix z FF oraz przysłoną f/2.0.

Dedykowane etui na telefony Sony Xperia

Znajomość dokładnej wersji telefonu bardzo się przydaje - szczególnie przy wycenie urządzenia. Oczywiście to również ważna kwestia podczas chęci zakupu akcesoriów dodatkowych do smartfona, gdyż nie wszystkie mają uniwersalne zastosowanie. Przykładem mogą być dedykowane obudowy na Sony Xperia XZ1, które mają inny rozmiar niż etui na Sony Xperia XZ1 Compact. Również innych wymiarów będą szkła hartowane i folie ochronne na ekrany obu modeli. Te i wiele innych akcesoriów do modeli Sony są oczywiście do nabycia w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy do odwiedzin etuo i sprawdzenia oferty.

Szeroki wybór etui na Sony Xperia XZ1Szeroki wybór etui na Sony Xperia XZ1 Compact

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.00 / 5.0 (19)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.