Specyfikacja nowego ZTE Blade L5

Niedawno do oferty sieci Plus został wprowadzony nowy model telefonu ZTE. L5 to kolejna wersja serii Blade, która cieszy się sporą popularnością. Nowy smartfon chińskiego koncernu prezentuje się naprawdę dobrze, ale czy jego wnętrze jest równie przyzwoite?

Smukły i nowoczesny design ZTE Blade L5 zdecydowanie przyciąga uwagę, ale wygląd smartfona jest jednym z nielicznych plusów, ponieważ sama specyfikacja techniczna wypada bardzo słabo. Choć telefon wyceniono na jedyne 90 euro, to jest wiele innych modeli w podobnym przedziale cenowym, które oferują znacznie lepsze parametry.

Pierwszym, dość dużym minusem jest rozdzielczość ekranu, która wynosi jedyne 854×480 pikseli przy 5-calowym wyświetlaczu. Takie rozwiązanie wyglądałoby dobrze na 4 calach, ale w Blade L5 prezentuje się kiepsko. Kolejnym rozczarowaniem jest serce smartfona. 2-rdzeniowy procesor MediaTek MT6572 z taktowaniem zegara 1,30 GHz i pamięcią 1GB RAM to stanowczo zbyt mało, by telefon funkcjonował sprawnie i “nie zapychał” się przy uruchamianiu jakiejkolwiek cięższej aplikacji.

Zdjęcie: egospodarka.pl oraz gadgetsng.com

Obecnie, model Blade L5 można nabyć w sklepie internetowym operatora Plus. Telefon jest dostępny m.in. we wściekłym zestawie z bratem ZTE Blade A452 oraz tematycznym bumperem lub słuchawkami. Porównując oba modele smartfonów, A452 wypada znacznie lepiej, a jego koszt nie jest dużo wyższy. ZTE Blade L5 nie nie obsługuje nawet LTE (jedynie 3G), a także ma mało pamięci użytkowej (8GB z możliwością rozbudowy jedynie do 32GB).

Jednakże telefon ma kilka zalet, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim, smartfon jest poręczny, a aplikacja Tryb Rodzinny pomaga w obsłudze urządzenia podczas jazdy samochodem. Oprogramowanie jest także dedykowane osobom starszym oraz małym dzieciom. Telefon na pewno spodoba się osobom, które szukają podstawowych rozwiązań pozwalających na szybką komunikację z innymi. Pod tym względem model ZTE jest jak najbardziej funkcjonalny. Jednakże jeżeli chodzi o zastosowanie w celu rozrywkowych lub biznesowych, radzimy sprawdzić wyższą półkę cenową tego producenta.

Zdjęcie: plus.pl

Trzeba jedynie zwrócić uwagę, że smartfon nie należy do wysokiej jakości urządzeń, więc przyda się mała pomoc w jego ochronie. Obudowa telefonu jest ładna, aczkolwiek bardzo szybko pojawią się na niej pierwsze rysy, a z czasem otarcia. Aby zachować nowy wygląd modelu ZTE warto zainwestować w zabezpieczający case. Pokrowiec zapobiegnie powstawaniu wizualnych uszkodzeń obudowy smartfona, a także złagodzi skutki ewentualnego upadku. W ofercie naszego sklepu można znaleźć pięknie zdobione etui na ZTE Blade L5, które zabezpieczy smartfon przed wieloma uszkodzeniami mechanicznymi oraz nada mu niecodziennego wyglądu. Do wyboru jest mnóstwo grafik, które pozwolą spersonalizować urządzenie.

 

Zdjęcie z okładki: technologiczna.pl

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.90 / 5.0 (28)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.