Telefon jako kamera internetowa - jak włączyć?

Użytkownicy, którzy nie posiadają kamerki internetowej, a chcieliby prowadzić wideo-rozmowy na Skypie lub innych komunikatorach, mogą wykorzystać do tego celu swojego smartfona z Androidem. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak w sprytny sposób zamienić kamerę telefonu w kamerkę internetową.

Instalacja DroidCam na komputerze i telefonie

Aby komputer mógł połączyć się z kamerą smartfona, konieczne jest zainstalowanie odpowiednich sterowników. W tym celu pobieramy DroidCamz oficjalnej strony a następnie wypakowujemy plik i instalujemy go na komputerze.

logo droidcam

Kolejnym krokiem jest pobranie aplikacji na Androida, która prześle obraz z kamery do komputera. W związku z tym instalujemy na nasz telefon oprogramowanie DroidCam ze sklepu Play i uruchamiamy aplikację.

Przesyłanie obrazu z kamery do komputera

telefon i laptop

Aby sparować komputer ze smartfonem należy odszukać w menu “Start” klienta DroidCam i włączyć go na komputerze. Po jego uruchomieniu ukaże się okno, w którym należy wybrać sposób łączenia się z telefonem.

Do dyspozycji mamy połączenie przez sieć Wi-fi / LAN lub przez kabel USB. Pierwszy sposób wymaga podania w polach okna adresu IP smartfona oraz portu, na którym nadawany jest obraz. Informacje te wyświetlane są na ekranie głównym aplikacji DroidCam w Androidzie. Długotrwałe korzystanie z tej metody niestety rozładowuje baterię smartfona, więc konieczne jest stosowanie ładowarki lub power banka.

Drugi sposób to połączenie przez kabel USB, który nie wymaga wypełniania żadnych dodatkowych pól. Kabel ładuje jednocześnie smartfona, więc nie grozi nam wyczerpanie się akumulatora. Jeśli preferujemy łączenie z telefonem przez USB, klikamy“connect to phone (USB)”.

Sprawdzanie działania kamery

skype

Aby przekonać się, czy pomyślnie udało nam się sparować kamerkę naszego telefonu z komputerem, najlepiej uruchomić program Skype, a następnie przejść do zakładek: “Narzędzia > Opcje” i “Ustawienia wideo”. Następnie w polu “wybierz kamerkę” odszukać naszą kamerę, która będzie widniała pod nazwą DroidCam Source. Jeśli proces poszedł pomyślnie, ujrzymy obraz z naszej kamery w smartfonie bezpośrednio w Skypie.

Kable do telefonów sprawdźpojemne power banki sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.