Telefon jako klawiatura USB – jak skonfigurować?

Smartfon to nie tylko wielozadaniowe urządzenie w obrębie własnej konstrukcji – równie dobrze może ułatwić nam korzystanie z innych sprzętów. Doskonałym przykładem jest na pewno telefon jako klawiatura USB. Możemy korzystać z niego zarówno wtedy, gdy klawiatura naszego komputera uległa uszkodzeniu, a także wtedy, gdy chcemy pisać na komputerze zdalnie. Jak w takim razie skonfigurować telefon?

Ściągnij odpowiednią aplikację

Telefon jako klawiatura USB – jak skonfigurować? kabel usb, laptop, telefon

Aby system operacyjny komputera rozpoznał Twój telefon jako klawiaturę bezprzewodową, musisz zainstalować na nim odpowiednią aplikację. Część apek może być płatna, nie brakuje jednak darmowych alternatyw, takich jak np. PC Keyboard. Oprócz ściągnięcia dedykowanej aplikacji, konieczne będzie także połączenie smartfona z komputerem. Najpopularniejsze łączności to oczywiście sieć Wi-Fi lub Bluetooth, jednak co wtedy, gdy chcemy połączyć się poprzez kabel USB?

Skonfiguruj system BIOS na komputerze

Aplikacja do używania telefonu jako klawiatury USB do Twojego komputera doda funkcje klawiatury do połączenia USB. Będzie ona działać jednak tylko wtedy, gdy najpierw odpowiednio skonfigurujesz system BIOS na Twoim komputerze, dzięki czemu klawiatura USB w formie smartfona będzie mogła działać w każdym systemie operacyjnym. Innymi słowy – komputer zacznie odczytywać smartfon jako klawiaturę.

Rootowanie smartfona

telefon i laptop

Kolejna opcja to zrootowanie smartfona, które otwiera nieograniczone możliwości programowania urządzenia bazującego na systemie operacyjnym Android. Dzięki niemu smartfon będzie mógł pełnić rolę klawiatury USB. Warto mieć jednak świadomość, że zadanie to wymaga pewnej wiedzy programistycznej i może nie poradzić z nim sobie całkowity amator. Na szczęście w Internecie nie brakuje instrukcji zarówno w formie pisanej, jak i video, które wyjaśniają zawiłe kwestie wprowadzania odzyskiwania TWRP umożliwiającego zainstalowanie Custom Kernel na smartfonie.

Czas przetestować efekty

Po wykonaniu wyżej wymienionych zadań możesz uruchomić aplikację klawiatury USB na smartfonie i podłączyć go do komputera poprzez kabel USB. Teraz możesz pisać na swoim komputerze, nie ruszając się z kanapy!

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.