Telefon jako mikrofon do komputera - jak skonfigurować?

Użytkownicy, którzy nie posiadają mikrofonu do komputera mogą posłużyć się swoimi smartfonami z Androidem. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy jak w prosty sposób zamienić telefon w mikrofon do PC.

Przygotowanie komputera

W pierwszej kolejności należy pobrać i zainstalować na komputer program WO Mic. Następnie, konieczne będzie ściągnięcie oraz zainstalowanie klienta WO Mic dla Windowsa oraz sterowników WO Mid, umożliwiających transmisję dźwięku. Po przygotowaniu komputera można przejść do dalszych czynności i zainstalować aplikację na telefon.

Konfiguracja smartfona w mikrofon - przez Wi-Fi, USB i Bluetooth

Kolejnym krokiem jest instalacja aplikacji WO Mic na Androida ze sklepu Play. Po uruchomieniu programu należy wejść do sekcji „Settings” i upewnić się, że w polu wybrana jest opcja “Mic”.

Następnie w zakładce “Transport” należy wybrać preferowany sposób łączenia się telefonu z komputerem. Do wyboru są trzy możliwości: przez kabel USB, Bluetooth lub przez Wi-Fi. Później wystarczy wrócić do pierwszego ekranu i uruchomić nadawanie przyciskiem “START”. Dodatkowo na komputerze należy uruchomić program WO Mic.

W przypadku, gdy wybraliśmy łączenie się przez USB, należy podłączyć smartfona kablem do komputera, a później w ustawieniach klienta WO Mic kliknąć zakładkę “Connection” oraz wybrać “Connect”.  W nowym oknie “Select transport” wystarczy zaznaczyć „USB” i klinąć „OK”, a program połączy się ze smartfonem i będziemy mogli używać telefonu jako mikrofonu.

Jeśli zdecydowaliśmy się na połączenie przez Wi-Fi, po wciśnięciu “START” w aplikacji w Androidzie wyświetli się adres IP. Aby skonfigurować telefon w mikrofon należy otworzyć program WO Mic na Windowsie, przejść do “Connection” i “Connect” a następnie kliknąć opcję ”Wi-fi”. W oknie obok należy wpisać wyświetlony na smartfonie adres IP i kliknąć „OK”.

Jeśli chcemy wybrać połączenie smartfona przez Bluetooth, uprzednio musimy sparować nasz telefon z komputerem. Po sparowaniu urządzeń, należy uruchomić klienta WO Mic, przejść do “Connection” i “Connect”, a w nowym oknie zaznaczyć opcję “Bluetooth”. Następnie w rozwijanym menu wystarczy wskazać swojego smartfona i kliknąć „OK”, a po chwili program się połączy i będzie można usłyszeć swój głos przez mikrofon z telefonu.

etui na telefon sprawdźKable do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.