Telefon jako myszka do laptopa - jak skonfigurować?

W przypadku, gdy zapomnimy myszki do laptopa, nie musimy korzystać z niewygodnego gładzika. Istnieje wiele aplikacji, które umożliwiają konfigurację smartfona w wygodną myszkę. Przedstawiamy poradnik jak za pomocą praktycznego oprogramowania zastąpić tradycyjną myszkę do komputera telefonem.

Aplikacja Remote Mouse

aplikacja remote mouse

Remote Mouse to bezpłatne narzędzie oferujące możliwość konfiguracji smartfona w bezprzewodową mysz oraz klawiaturę do PC lub Maca. Aplikacja działa przez Wi-fi lub 3G i umożliwia sterowanie komputerem z dowolnego miejsca z domu w zasięgu LAN. Program posiada łatwy w obsłudze iterfejs i jest intuicyjny.

Jak korzystać z aplikacji myszki w telefonach Apple?

iPhone jako myszka

Aby skonfigurować smartfona Apple w myszkę, należy włączyć w iPhonie Wi-Fi i upewnić się, że urządzenie jest podłączone do tej samej sieci LAN co komputer. Następnym krokiem jest pobranie aplikacji desktopowej Remote Mouse, zainstalowanie jej oraz włączenie na Macu lub PC. Później należy uruchomić aplikację mobilną Remote Mouse na iPhonie, kliknąć przycisk “Auto Connect” lub wpisać adres IP komputera i kliknąć “Połącz”.

Od tej chwili możliwe jest kontrolowanie komputera za pomocą iPhone’a. Stuknięcie w ekran telefonu odpowiada kliknięciu lewego przycisku myszy, a kliknięcie na ekranie dwoma palcami - naciśnięciu prawego przycisku myszy. Z kolei przesunięcie dwoma palcami po ekranie smartfona spowoduje przesunięcie kółka myszy.

Obracając iPhone’a w lewo uzyskamy tryb klawiatury pełnoekranowej, a w prawo trybu touchpada. By ponownie skonfigurować iPhone’a w mysz, wystarczy odwrócić urządzenie o 180 stopni.

Jak skonfigurować mysz w telefonach z Androidem?

telefon z androidem jako myszka

W celu skonfigurowania smartfona z Androidem w mysz, należy włączyć w urządzeniu mobilnym Wi-Fi i sprawdzić, czy telefon podłączony jest do tej samej sieci LAN co komputer.

Następnie trzeba pobrać i zainstalować aplikację Remote Mouse na komputerze i telefonie oraz uruchomić oprogramowanie na Macu/PC i urządzeniu mobilnym.

Po włączeniu aplikacji na Androidzie należy kliknąć przycisk “Auto Connect” lub wpisać adres IP komputera, a następnie kliknąć przycisk “Połącz”. Od teraz możliwe jest sterowanie komputerem za pomocą urządzenia z Androidem. Stuknięcie w ekran odpowiada kliknięciu lewego przycisku myszy, a kliknięcie na ekranie dwoma palcami - prawego przycisku myszy. Przesunięcie dwoma palcami po ekranie telefonu spowoduje przesunięcie się kółka myszy.

By przełączyć telefon w touchpad, wystarczy obrócić urządzenie mobilne w lewo lub w prawo. Żeby cofnąć proces i z powrotem skonfigurować urządzenie z Androidem w mysz, wystarczy nacisnąć przycisk “Wstecz”.

Dzięki innowacyjnym aplikacjom smartfon potrafi zastąpić wiele praktycznych urządzeń. Niestety częste korzystanie z nowoczesnych funkcji urządzenia wiąże się z szybszym wyczerpywaniem się baterii w telefonie. Dlatego też zawsze warto mieć przy sobie użyteczny power bank, który naładuje smartfona w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do prądu.

pojemne power banki sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.30 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.