Telefon nie odbiera MMS - jak skonfigurować?

Jeśli zamiast MMS otrzymujemy SMS z linkiem i wiadomością: “Otrzymałeś wiadomość MMS. Wejdź do przeglądarki internetowej..” oznacza to, że nasz telefon ma nieskonfigurowaną usługę wiadomości multimedialnych. Co zrobić, by rozwiązać problem i bez przeszkód odbierać MMS-y?

Nie mogę pobrać MMS - Konfiguracja MMS Orange

Jeśli masz telefon w sieci Orange i nie wiesz jak odebrać MMS, skorzystaj z poniższej instrukcji:

telefon w Orange

• wejdź na stronę internetową ustaw.orange.pl i wybierz swój model urządzenia. Następnie wybierz sposób konfiguracji - "automatyczny poprzez SMS" lub "ręczny według instrukcji zamieszczonej na stronie";

• wejdź do aplikacji Wiadomości w telefonie z Androidem, odszukaj "Ustawienia" i wybierz opcję "Więcej ustawień" lub "Zaawansowane" (w zależności od modelu smartfona). Odszukaj w opcjach MMS funkcji “Automatyczne pobieranie w roamingu”;

• otwórz w telefonie z Windows Phone kolejno: "Ustawienia" > "Sieć i połączenia bezprzewodowe" > "Komórkowe i SIM" > "Ustawienia karty SIM" > "Dodaj punkt dostępu APN". Następnie w menu głównym System wejdź w "Wiadomości" i wybierz "Automatycznie pobieraj MMS-y";

• w smartfonach Apple z iOS stuknij kolejno: "Ustawienia" > "Wiadomości" > "Wiadomości MMS" > "Sieć komórkowa lub Wi-Fi".

Nie mogę odbierać MMS Plus - Konfiguracja

telefon w Plus

Jeśli masz problem z odbieraniem MMS w Plus, zapoznaj się z poniższą, prostą instrukcją. Aby móc odbierać MMS-y w Plusie, wypróbuj poniższe sposoby: 

• wyślij SMS na nr 8090 i podążaj za instrukcjami;

• wpisz swój nr telefonu na stronie ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon i kliknij zielony przycisk “Pobierz PIN”. Następnie postępuj według instrukcji z SMS-a.

Jak odebrać MMS - Konfiguracja MMS Play

telefon w Play

Użytkownicy telefonów w sieci Play nie powinni mieć problemów z odbieraniem wiadomości MMS, ponieważ funkcja ta jest automatycznie aktywowana od momentu włożenia karty SIM do urządzenia. Jeśli jednak z jakichś przyczyn odbieranie MMS w Twoim telefonie nie działa, spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych (zob. jak zresetować telefon?).

Nie mogę odebrać MMS - Konfiguracja MMS T-Mobile

telefon w T Mobile

Aby skonfigurować funkcję MMS w telefonach w sieci T-Mobile, skorzystaj z poniższej instrukcji:

• otwórz aplikację Mój T-Mobile i wejdź w "Usługi" > "Obsługa połączeń";

• Skorzystaj ze zdalnego konfiguratora na stronie t-mobile.pl/konfigurator/web/

• zadzwoń do konsultanta T-Mobile pod nr *7242 - połączenie płatne.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.