Telefon nie powiadamia o SMS – co robić?

Otrzymujesz nowe SMS-y, o których nadejściu nie masz pojęcia, ponieważ Twój smartfon w żaden sposób tego nie sygnalizuje? Może wskazywać to nieprawidłową kalibrację ustawień w Twoim telefonie lub też na kilka innych przyczyn. Poniżej przedstawiamy skuteczne sposoby na uporanie się z problemem w zależności od jego powodu.

Upewnij się, czy Twój telefon nie został wyciszony

Najprostsza przyczyna niepowiadamiania o SMS-ach przez Twój telefon to jego wyciszenie. Wyjdziesz z trybu wyciszenia smartfona albo za pomocą przycisku zwiększania głośności na obudowie, albo poprzez modyfikacje w ustawieniach dźwięku. Aby smartfon sygnalizował dźwiękowo nadchodzące wiadomości tekstowe, należy przesunąć w prawo suwak głośności dzwonka. Warto upewnić się także, że nie jest zaznaczony tryb cichy lub tryb „Nie przeszkadzać”.

1. Telefon nie powiadamia o SMS – co robić?

Sprawdź ustawienia powiadomień

Niekiedy powodem nieotrzymywania powiadomień o nowych wiadomościach SMS jest po prostu wyłączenie ich w ustawieniach smartfona. Aby to zmienić, należy przejść do ustawień aplikacji, a następnie wybrać z rozwijanej listy aplikację „Wiadomości”. W jej atrybutach powiadomień trzeba zaznaczyć opcję „Zezwalaj na powiadomienia”.

Ustaw dźwięk powiadomienia

Brak sygnalizowania nowego SMS-a przez telefon może wynikać również z nieprzypisania do nich żadnego dzwonka. Aby ustawić dźwięk tego rodzaju powiadomień, należy przejść do ustawień dźwięku i wibracji w smartfonie. Do wyboru jest szeroka gama dzwonków systemowych, ale można także przypisać własny dźwięk, wybierając opcję muzyki na urządzeniu.

Inne przyczyny nieotrzymywania powiadomień o SMS-ach

Niekiedy przyczyną braku powiadomień o SMS-ach może być zastosowanie w telefonie z Androidem błędnego motywu. Zwykle dotyczy to autorskich motywów z sieci, dlatego zdecydowanie rekomendujemy używanie tych zatwierdzonych przez producenta. Aby zmienić motyw w smartfonie, przejdź do ustawień ekranu głównego i tapety, a następnie wybierz zakładkę „Motywy”.

Powiadomienie o nowej wiadomości tekstowej może zostać pominięte przez smartfon także podczas korzystania z niektórych gier i aplikacji. Warto wówczas upewnić się, czy powiadomienia o SMS-ach przychodzą po jej wyłączeniu. W ustawieniach aplikacji „Wiadomości” możesz aktywować powiadomienia na ekranie blokady oraz w panelu powiadomień. Wtedy, nawet jeśli SMS nie zostanie zasygnalizowany dźwiękowo z powodu korzystania z innej aplikacji, zauważysz go po jej wyłączeniu.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.