Telefon nie wykrywa telewizora – co robić?

Bezprzewodowe połączenie telefonu z telewizorem stanowi przydatną funkcję w przypadku urządzeń typu smart. Dzięki niej można wygodniej obsługiwać telewizor za pomocą smartfona lub też oglądać treści i aplikacje dostępne w telefonie na dużym ekranie telewizora. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy telefon nie wykrywa telewizora i nie jesteśmy w stanie sparować urządzeń?

Sprawdź, czy Twój telewizor posiada dostęp do funkcji screen mirroring

1. Telefon nie wykrywa telewizora – co robić?

Starsze telewizory smart mogą nie mieć dostępu do funkcji dublowania ekranu, przez co nie wykrywają ich nowsze urządzenia o bardziej zaawansowanym oprogramowaniu. W przypadku posiadania starszego telewizora i nieobsługiwania przez niego funkcji screen mirroring można jednak podłączyć do niego telefon za pomocą kabla HDMI.

Włącz funkcję kopii lustrzanej na telewizorze

Nawet jeśli Twój telewizor posiada funkcję screen mirroring, może ona wymagać dodatkowej aktywacji. W większości modeli telewizorów znajdziesz dostęp do aktywowania dublowania ekranu w menu ustawień sieciowych.

Sprawdź, czy telewizor i telefon korzystają z tej samej sieci Wi-Fi

2. Telefon nie wykrywa telewizora – co robić?

Aby sparować ze sobą telewizor i smartfon, oba urządzenia muszą być połączone z tą samą siecią Wi-Fi, ponieważ to poprzez nią transmitowane są dane. Podobnie jak telefon telewizor połączysz z Wi-Fi, przechodząc do jego ustawień sieciowych. Jeżeli Twoja sieć Wi-Fi chroniona jest hasłem, należy wpisać je na obu urządzeniach i zaznaczyć opcję zapamiętywanie hasła.

Zweryfikuj kompatybilność telefonu i telewizora

Większość współcześnie tworzonych telewizorów i telefonów jest projektowana w taki sposób, by były one kompatybilne z jak najszerszą gamą urządzeń różnych marek. Jeżeli posiadasz zarówno smartfon, jak i telewizor tej samej marki, najlepiej sparować je ze sobą za pomocą dedykowanej aplikacji udostępnionej przez producenta. Może jednak zdarzyć się, że telewizor danej marki nie jest kompatybilny ze smartfonem innej marki. Najczęściej dotyczy to starszych sprzętów elektronicznych. W przypadku niekompatybilnych urządzeń warto skorzystać z pomocy uniwersalnej aplikacji do screen mirroring lub osobnego urządzenia przesyłającego dźwięk i obraz pomiędzy urządzeniami, na przykład Google Chromecast.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.