Telefon Wiko Ufeel - specyfikacja

Niedawno na polski rynek trafił nowy model smartfona od francuskiego producenta Wiko. Co kryje UFeel, który został wyceniony na niecałe 850zł?

Telefon ma niebanalny wygląd i dobrą specyfikację, która wypada konkurencyjnie na tle wielu innych telefonów z tej półki cenowej. W 5-calowym wyświetlaczu zastosowano technologię On-cell, dzięki której zmniejszyła się odległość pomiędzy ekranem a szkłem. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie CABC, które automatycznie reguluje podświetlenie w zależności od warunków i czynności wykonywanych na telefonie.

Zestawienie parametrów smartfona wypada korzystnie i za dość małe pieniądze można mieć dobre urządzenie. 4-rdzeniowy procesor ARM Cortex-A53 z zegarem 1,3 GHz połączony z 3GB RAM oraz Adnroidem 6.0 Marshmallow sprawia, że telefon jest bardzo wydajny i sprawdzi się nawet przy używaniu ciężkich aplikacji. Urządzenie posiada także 16 GB wolnej przestrzeni, którą standardowo można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Do całości dochodzą jeszcze 2 przyzwoite aparaty: tylny Sony IMX 258 13 Mpix oraz przedni z matrycą 5 Mpix i doświetlającą diodą.


Akumulator wypada najgorzej z całego zestawienia, gdyż coraz więcej smartfonów (nawet budżetowych) ma większe pojemności, niż 2500mAh. Jednakże tę wadę szybko można przysłonić chociażby specyfikacją czytnika linii papilarnych. Mianowicie, detektor zapamiętuje do 5 różnych odcisków, a odblokowanie samego smartfona zajmuje 0,48s. Zależnie od “użytego palca” można blokować poszczególne aplikacje, co daje możliwość zachowywania prywatności nawet pożyczając komuś urządzenie.

Wiko UFeel trafił na polski rynek całkiem niedawno i można go znaleźć w kilku dobrych sklepach z urządzeniami elektronicznymi. Za to w naszym sklepie polecamy etui na telefony od tego producenta. Mamy między innymi pokrowce na modele:

  1. Wiko Pulp Farb 4G
  2. Wiko Lenny 2
  3. Wiko Bloom,
  4. Wiko Sunset 2.

Osłonki mają piękne wzory, które odmienią smartfon i pomogą wyróżnić się z tłumu. Case zabezpieczy urządzenie przed wieloma różnymi uszkodzeniami, jak zarysowanie, pęknięcie czy otarcie. Jeśli żaden z gotowych bumperów nie przypadnie do gustu, to można go samemu zaprojektować! Kreator na stronie pozwala na stworzenie niepowtarzalnego etui z własnym zdjęciem do telefonu Wiko. Polecamy także szkła hartowane oraz folie ochronne na te i inne modele francuskiego producenta.

 

*Zdjęcia z artykułu i okładki pochodza ze strony producenta

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 5.00 / 5.0 (1)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.