Telefon z dobrym aparatem od Google

Smartfony Google cenione są przede wszystkim za doskonale zoptymalizowany i czysty system pozbawiony śmieciowych aplikacji. Ostatnio gigant z Mountain View pozytywnie zaskakuje nas również możliwościami fotograficznymi swoich urządzeń. Najlepszym tego przykładem jest Google Pixel 2, który zajął wysoką pozycję w fotograficznym rankingu DxOMark.

Google Pixel 2 - telefon z aparatem lepszym od iPhone’a

Google Pixel 2

Premiera Pixela 2 miała miejsce w październiku 2017 roku. Mimo że od debiutu smartfona minęło już sporo czasu, model nadal utrzymuje się na wysokiej, siódmej pozycji fotograficznego rankingu DxOmark. Pixel 2 osiągnął w teście wynik 98 punktów wyprzedzając kultowego iPhone’a X.

zdjęcie z Google Pixel 2

Google Pixel 2 wyposażony został w pojedynczy aparat tylny o matrycy 12 Mpx z lampą błyskową. Mimo, że producent nie zastosował podwójnego aparatu, nie stanowi to żadnego problemu. Pojedyncza kamerka spisuje się świetnie i oferuje efekt rozmycia tła oraz tryb portretowy. Zdjęcia wykonywane za pomocą telefonu Google Pixel 2 wyglądają bardzo naturalnie i nie są przesadnie wyostrzone.

Sensor tylny Pixela 2 pod względem szczegółowości spisuje się znacznie powyżej przeciętnej i zdecydowanie korzystniej na tle wielu innych flagowców. Obraz przetwarzany jest w taki sposób, aby nie usuwać za wszelką cenę całego szumu, tylko żeby zachować jak najwięcej cennych detali.

zdjęcie zrobione Google Pixel 2

Nieco gorzej smartfon radzi sobie ze zdjęciami nocnymi, które w trybie automatycznym prezentują się mniej szczegółowo i są słabiej wyostrzone. Wciąż jednak wypadają lepiej na tle wielu konkurentów. Autofocus aparatu działa szybko i celnie i rzadko gubi ostrość.

W trybie portretowym cyfrowy efekt małej ostrości prezentuje się równie dobrze co w smartfonach z trybem analogicznym.

etui na telefony Google sprawdź

*Zdjęcia pochodzą ze strony: store.google.com

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 5.00 / 5.0 (3)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.