Telefon z dobrym aparatem od HTC

Sprzedaż smartfonów HTC od jakiegoś czasu spada i wygląda na to, że tajwański producent usilnie stara się poprawić swoją sytuację wprowadzając na rynek coraz lepiej wyposażone urządzenia. Najnowsze telefony HTC wyróżniają się doskonałymi parametrami oraz rozbudowanymi możliwościami fotograficznymi. Najlepszym tego dowodem jest flagowy fotosmartfon HTC U12+.

HTC U12 Plus - telefon z doskonałym aparatem

HTC U12+ zaprezentowany został w maju 2018 roku. Model wyposażony został w dwa podwójne aparaty. Na tylnym panelu znalazły się: aparat główny o rozdzielczości 12 Mpx z przysłoną f/1,75 i optyczną stabilizacją obrazu, a także dodatkowy 16-megapikselowy moduł z teleobiektywem i optyką f/2,6. Dodatkowe “oczko” zapewnia ładny efekt rozmycia tła.

Takie połączenie umożliwia uzyskanie dwukrotnego przybliżenia optycznego, a także dziesięciokrotnego zoomu cyfrowego. Aparat w HTC wspierany jest przez technologię UltraSpeed 2. Jest to funkcja autofokus łącząca detekcję fazy wykorzystującą całą matrycę i laser o szerszym i dłuższym promieniu. Dzięki temu HTC U12+ szybko ustawia odpowiednią ostrość nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowymi zaletami aparatu smartfona jest poprawne dopasowywanie balansu bieli oraz wykonywanie szczegółowych zdjęć w ładnych, nasyconych barwach.

Na froncie U12+ znalazł się podwójny aparat o rozdzielczości 8 Mpx. Jasność obu obiektywów wynosi f/2.0. Przedni aparat również umożliwia uzyskanie trybu Bokeh, a ponadto służy do rozpoznawania twarzy i nakładania naklejek rozszerzonej rzeczywistości. W kwestii filmowej kamerka smartfona także sprawdza się przyzwoicie, ponieważ umożliwia nagrywanie materiałów 4k przy prędkości 60 klatek na sekundę.

Rozbudowane możliwości fotograficzne smartfona sprawiły, że został on wysoko oceniony w teście DxOMark i otrzymał aż 103 punkty. Dzięki temu U12+ uplasował się na drugiej pozycji w rankingu smartfonów z najlepszym aparatem, wyprzedzając nawet topowego Samsunga Galaxy Note 9. Miejmy nadzieję, że doskonałe parametry i jakość w nowych urządzeniach tajwańskiego producenta, wkrótce przełożą się na większą sprzedaż smartfonów z logo HTC.

Etui na telefony HTC sprawdź

Okładka: tabletowo.pl

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (17)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.