Telefon z dobrym aparatem od OnePlus

OnePlus to po Xiaomi druga najpopularniejsza w Polsce chińska marka smartfonów. Producent usiłuje podbić europejski rynek tworząc topowe flagowce w konkurencyjnych cenach. OnePlus stara się również doścignąć konkurencję w zakresie fotografii mobilnej. Dzięki temu powstał świetny i tani fotosmartfon, OnePlus 6.

OnePlus 6 - chiński smartfon z dobrym aparatem

Premiera modelu OnePlus 6 odbyła się w połowie maja bieżącego roku. Smartfon posiada dwa aparaty tylne z matrycami 16 Mpx i 20 Mpx. Obiektyw w obu przypadkach ma jasność f/1.7. W teście DxOMark Mobile smartfon uzyskał aż 96 punktów i wyprzedził dużo droższe flagowce, takie jak Apple iPhone 8 i Samsung Galaxy Note 8.

Specjaliści z DxOMark docenili aparat modelu OnePlus 6 przede wszystkim za sprawnie i szybko działający autofocus, odpowiednią ekspozycję oraz optymalny balans pomiędzy detalami i szumami. Za minus uznano pojawiające się różowe elementy na zewnątrz oraz utratę szczegółów w jasnych i ciemnych obszarach zdjęć.

OnePlus 6 nagrywa filmy w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ujemne punkty przyznano za utratę szczegółów w różnych warunkach oświetleniowych oraz różnice w ostrości poszczególnych klatek.

Aparat do selfie smartfona to moduł o matrycy 16 Mpx ze wsparciem SI, który posiada także funkcję rozpoznawania twarzy.

Wkrótce ma odbyć się także premiera nowego modelu, OnePlus 6T, który najpewniej otrzyma jeszcze lepszy aparat od swojego poprzednika. Chińczycy bowiem z roku na roku ulepszają swój sprzęt i przygotowują coraz doskonalsze kamery.

etui na telefony OnePlus

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (3)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.