Telefon z dobrym aparatem od Xiaomi

Popularność chińskiego producenta smartfonów, Xiaomi, dynamicznie rośnie. Gigant z roku na rok odnotowuje większą sprzedaż i lepsze wyniki finansowe. Na dzień dzisiejszy Xiaomi jest piątym co do wielkości dostawcą telefonów komórkowych na świecie. Świetne wyniki sprzedaży firma zawdzięcza doskonałej specyfikacji technicznej swoich produktów oraz ich konkurencyjnym cenom. Producent coraz bardziej dba o jak najlepsze rozwiązania z zakresu fotografii mobilnej, czego najlepszym dowodem jest doskonały fotosmartfon Mi Mix 2S.

Mi Mix 2S - telefon z doskonałym aparatem

Xiaomi Mi Mix 2S - telefon z dobrym aparatem

Xiaomi Mi Mix 2S został zaprezentowany w marcu 2018 roku. Model otrzymał podwójny aparat o doskonałej specyfikacji i nowych możliwościach. Główne “oczko” smartfona posiada matrycę 12 Mpx, przysłonę f/1.8, a także optyczną stabilizację obrazu. Ponadto aparat główny otrzymał funkcję autofocus, która opiera się na technologii Dual Pixel. Drugie “oczko” smartfona otrzymało matrycę 12 Mpx z teleobiektywem o jasności f/2.4, który zapewnia 2-krotny zoom optyczny. Dodatkowa kamerka pozwala uzyskać modny ostatnio efekt rozmycia tła - bokeh. Producent nie poprzestał jednak jedynie na polepszaniu parametrów “na papierze”.

Aparat modelu Xiaomi Mi Mix 2S został dodatkowo wsparty przez zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które umożliwiły znaczącą poprawę jakości zdjęć. Przednia kamerka urządzenia wyposażona została w matrycę 5 Mpx oraz przysłonę f/2.0. Aparat do selfie również wsparty został specjalnymi algorytmami do automatycznego upiększania fotografii.

Xiaomi Mi Mix 2S

Aparat modelu Mi Mix 2S został wysoko oceniony w teście DxOMark i otrzymał aż 97 punktów. Taki sam wynik uzyskał między innymi aparat słynnego iPhone’a X, który jest obecnie najdroższym smartfonem na rynku. Wysoki wynik Mi Mix 2S w rankingu świadczy o bardzo dużym postępie, jaki producent poczynił w zakresie fotografii mobilnej. Xiaomi zdołał doścignąć liderów w branży GSM oferując jednocześnie dużo bardziej konkurencyjne ceny swoich smartfonów. Xiaomi zamierza systematycznie poszerzać swoją ofertę fotosmartfonów, więc wkrótce możemy spodziewać się kolejnych nowości ze strony producenta.

etui na telefony Xiaomi sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (27)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.