Telefony powystawowe i odnowione - czy warto?

W ofertach sklepów i operatów możemy spotkać się z aukcjami obejmującymi telefony powystawowe i odnowione. Co dokładnie oznaczają te pojęcia i czy warto decydować się na zakup tego typu urządzeń?

Telefon powystawowy - co to jest i czy warto kupić?

telefon powystawowy

Telefony powystawowe to urządzenia pokazowe zdjęte z wystawy. Są to smartfony, które w przeszłości liczni klienci mogli oglądać i dotykać w salonach operatorów lub w sklepach.

Sprzedawcy przekonują klientów do zakupu tego typu urządzeń oferując znaczące rabaty i zniżki. Niestety warto mieć na uwadze, że oferty ze smartfonami powystawowymi to najczęściej, nietrafione okazje.

Telefony demonstracyjne są przez praktycznie 24 godziny na dobę włączone przy pełnej jasności wyświetlacza. Może się więc okazać, że ekran w naszym nowo zakupionym smartfonie szybko ulegnie przepaleniu.

Wpływ ciągłej eksploatacji i ładowania urządzenia z pewnością będzie miał także negatywny wpływ na baterię, której żywotność znacznie się zmniejszy.

Telefon odnowiony - co to jest i czy warto?

telefon odnowiony

Telefony odnowione to urządzenia używane lub uszkodzone, które zostały przywrócone do stanu używalności. Do tej grupy zaliczamy nie tylko wadliwe sprzęty z wymian gwarancyjnych, lecz także telefony zwrócone przez osoby, którym modele te się nie spodobały / znudziły. Bardzo często do kategorii tej trafiają także urządzenia powystawowe, które uległy usterkom już na ekspozycji w sklepie lub u operatora.

Niestety w przypadku telefonów odnowionych prawdopodobieństwo trafienia na sprzęt, który będzie prawie jak nowy,  jest mało prawdopodobne. Wiele ofert kusi atrakcyjnymi cenami (szczególnie na chińskich portalach) ale skorzystanie z nich jest bardzo ryzykowne.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.