Telefony z dobrym aparatem od Huawei

Huawei to obok Samsunga najpopularniejszy dostawca smartfonów w Polsce. Marka charakteryzuje się innowacyjnymi i zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, czego najlepszym przykładem jest najnowszy, topowy flagowiec Huawei P20 Pro. Smartfon wyróżnia się doskonałym aparatem, który zajął pierwsze miejsce w fotograficznym rankingu DxOMark. Wysoki wynik w teście uzyskał również aparat podstawowej wersji flagowca - Huawei P20.

Huawei P20 Pro - telefon z najlepszym aparatem

telefon Huawei P20 Pro i etui

Premiera modelu Huawei P20 Pro odbyła się w marcu 2018 roku. Smartfon otrzymał trzy osobne moduły fotograficzne: kolorowy, 40-megapikselowy o ogniskowej 27 mm i jasności f/1.8 z AIS, monochochromatyczny, 20-megapikselowy o jasności f/1.6 z AIS, a także 8-megapikselowy moduł z OIS i teleobiektywem o ogniskowej 80 mm i jasności f/2.4.

Huawei P20 Pro posiada 3x zoom optyczny, 5x zoom hybrydowy, a także maksymalny zoom cyfrowy o wartości 10x. Dane pobierane są dodatkowo z modułów szerokątnych o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu jakość zdjęć z przybliżeniem jest bardzo wysoka.

System stabilizacji obrazu AIS w aparacie smartfona oparty został na sztucznej inteligencji, co pozwala na wykonanie nieporuszonego zdjęcia przy czasie naświetlania sięgającym 4 sekund. Zaawansowany autofocus aparatu P20 Pro obejmujący system laserowy, detekcję fazy i głębi ostrości, potrafi śledzić poruszające się obiekty w kadrze i utrzymywać na nich ostrość obrazu.

Wrażenie robi również pojedynczy, przedni aparat telefonu, który ma bardzo wysoką rozdzielczość - 24 Mpx, a także optykę o jasności f/2.0.

Imponujące możliwości fotograficzne smartfona sprawiły, że zajął on pierwsze miejsce w rankingu DxOMark (109 punktów) i wyprzedził takie flagowe smartfony jak między innymi Samsung Galaxy S9 Plus, Google Pixel 2, czy Apple iPhone X.

Doskonały aparat w Huawei P20

telefon i etui Huawei P20

Na uwagę zasługuje również podstawowa wersja flagowca - Huawei P20. Model otrzymał mniej zaawansowany aparat od wersji Pro, ale jego obiektyw również został doceniony przez jury DxOMark. Podwójna kamerka smartfona uplasowała się na wysokiej, trzeciej pozycji w rankingu otrzymując 102 punkty. Pierwszy moduł aparatu wyposażony został w matrycę 12 Mpx i obiektyw o jasności f/1.8, a drugi posiada monochromatyczną matrycę 20 Mpx z optyką f/1.6. Aparat do selfie w Huawei P20 jest taki sam jak w wersji Pro.

https://www.etuo.pl/etui-huawei

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.