Telefony z dobrym aparatem od Samsunga

Samsung to światowy lider sprzedaży smartfonów, który dzięki autorskim i przełomowym rozwiązaniom technologicznym zyskał wysoką pozycję na rynku. Koreański producent ceniony jest przede wszystkim za innowacyjność i wysoką jakość swoich produktów. Samsung odgrywa kluczową rolę w rozwoju fotografii mobilnej, czego najlepszym przykładem są topowe fotosmartfony Samsung Galaxy Note 9 i Samsung Galaxy S9 Plus.

Samsung Galaxy Note 9 - biznesowy smartfon z doskonałym aparatem

Premiera Galaxy Note 9 odbyła się 9 sierpnia 2018 roku. Smartfon otrzymał dwa aparaty z matrycami o rozdzielczości 12 Mpx. Jeden z obiektywów wyposażony został w przysłonę zmieniającą się w zależności od warunków, pomiędzy wartościami f/1.5 i f/2.4. Drugi oferuje dwukrotny zoom optyczny i jasność f/2.4. Kamera smartfona otrzymała 2 GB własnej pamięci, co przydaje się przy zdjęciach seryjnych i super slow-motion.

W ciemności aparat robi 12 zdjęć, a następnie dzieli je na cztery segmenty po 3 klatki. W dalszej kolejności aparat Galaxy Note 9 redukuje szumy i wybiera zdjęcie z największą liczbą szczegółów. Smartfon wyposażony został w asystenta idealnej fotografii, który wykrywa zamknięte oczy, poruszenie, zabrudzony obiektyw oraz zdjęcia pod światło. Aparat Galaxy Note 9 ma również funkcję automatycznego wykrywania 20 typów scenerii, a także programowej optymalizacji wyglądu zdjęcia.

Imponujące możliwości fotograficzne telefonu Samsung sprawiły, że otrzymał on aż 103 punkty w teście DxOMark, zajmując trzecie miejsce w rankingu.

Bardzo dobry aparat Galaxy S9 Plus

Na uwagę zasługuje także flagowiec Galaxy S9 Plus, który również doceniony został przez jury DxOMark. Smartfon otrzymał w teście 99 punktów i zajął piąte miejsce w rankingu. Aparat modelu S9 Plus to ten sam podwójny moduł, który znajduje się w smartfonie Galaxy Note 9, jednak bez asystenta idealnej fotografii i sztucznej inteligencji.

Obudowy na telefony Samsung SprawdźSzkła i folie na telefony Samsung Sprawdź

*Zdjęcia pochodzą ze strony samsung.com

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (29)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.