Telefony z outletu - czy warto?

W outletach sprzętu elektronicznego można znaleźć dużo tańsze telefony, niż w standardowych sklepach internetowych i stacjonarnych. Czy zakup smartfona z outletu jest bezpieczny i czy warto się na niego zdecydować? Podpowiadamy!

Jakie telefony sprzedawane są w outletach?

smartfony z outletu

Sprzęt elektroniczny oferowany w outletach to zarówno urządzenia nowe, będące ostatnimi sztukami i pochodzące z końcówek serii, jak i urządzenia powystawowe i uszkodzone, które odnowiono i przywrócono do stanu używalności.

W outlecie można więc nabyć zarówno pełnowartościowy sprzęt, jak i niepełnowartościowy, mający pewne braki. W przypadku smartfonów są to najczęściej uszkodzenia powierzchni.

Telefon z outletu a ryzyko

smartfony

Kupując nowy telefon w outlecie, na przykład pochodzący z końcówki serii, w zasadzie nie ryzykujemy tym, że otrzymamy wadliwy sprzęt. Decydując się jednak na telefon powystawowy lub uszkodzony i odnowiony, nie mamy pewności, jakie urządzenie dostaniemy i czy będzie ono funkcjonowało poprawnie (zob. także: telefony powystawowe i odnowione - czy warto?).

Aby bezpiecznie kupować w outletach warto kierować się marką i opiniami na temat firmy. Większe sklepy, takie jak MediaMark czy RTV EURO AGD, oferują roczną gwarancję na towar outletowy, dzięki czemu otrzymujemy zabezpieczenie w przypadku pojawienia się nieprawidłowości.

Czy warto kupić telefon z outletu?

telefony z outletu

Kupno telefonu z outletu może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy nabyć nowy sprzęt w niższej cenie. Radzimy jednak unikać smartfonów powystawowych, uszkodzonych i odnowionych, i zdecydować się na w pełni nowe urządzenie. Wybierając outlet, warto kierować się renomą marki i korzystać jedynie z ofert sprawdzonego sklepu.

 etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.20 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.