Telefony z wysuwanym aparatem - ranking

Na rynku pojawiło się kilka smartfonów o ciekawej konstrukcji z wysuwanym modułem aparatu. Który z nich jest najlepszy? Prezentujemy nasz ranking.

Ranking smartfonów z wysuwanym aparatem:

Miejsce 1.: Samsung Galaxy A80

Samsung Galaxy A80 to smartfon o imponująco dużym ekranie o przekątnej 6,7 cala i o niezwykle smukłych ramkach. Charakterystycznym elementem modelu jest automatycznie wysuwany, obrotowy moduł potrójnego aparatu (48 Mpx, 8 Mpx i ToF 3D). Dzięki temu, że kamerka w smartfonie się obraca, zdjęcia do selfie wykonywane są aparatem głównym.

Model działa w oparciu o mocny układ Qualcomm Snapdragon 730 wspierany 8 GB RAM-u. Smartfon może też poszczycić się pojemną baterią 3700 mAh z funkcją szybkiego ładowania 25 W, NFC i technologią dual SIM. Ekran modelu zintegrowany został z czytnikiem linii papilarnych.

Miejsce 2.: Honor Magic 2

Slider submarki Huawei, w którym fragment obudowy z przednią kamerką jest rozsuwany ręcznie. Smartfon otrzymał doskonały potrójny aparat z tyłu (16 Mpx, 16 Mpx i 24 Mpx) i z przodu (16 Mpx, 2 Mpx i 2 Mpx). Sercem urządzenia jest topowy Kirin 980 wspierany 6 lub 8 GB RAM-u. Zaletami Honora Magic 2 jest bateria 3500 mAh z funkcją szybkiego ładowania 40 W, czytnik linii papilarnych ukryty w ekranie oraz NFC.  

Miejsce 3. Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 to bezramkowy smartfon, którego wyświetlacz zajmuje niemal cały przedni panel. Model ma charakterystyczną, automatycznie wysuwaną konstrukcję z bardzo dobrymi, podwójnymi kamerami na tyle (matryce 12 Mpx) i na froncie (matryce 24 Mpx i 2 Mpx).

Ponadto smartfon charakteryzuje się wysoką wydajnością, dzięki układowi Qualcomm Snapdragon 845, wspieranemu przez 6 GB RAM-u. Mi Mix 3 może pochwalić się modułem NFC, który do tej pory nie był spotykany w smartfonach Xiaomi. Bateria modelu ma pojemność 3200 mAh.  

Miejsce 4. OPPO Find X

 

Oppo Find X to slider o wyjątkowo pięknym designie. Smartfon otrzymał wyświetlacz o bardzo smukłych ramkach oraz obudowę w gradientowych barwach. Wydajność zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon 845 z 8 GB RAM-u. W tym modelu zarówno przedni, i jak i tylne aparaty schowane zostały w obudowie.

Aparat do selfie otrzymał matrycę 25 Mpx, a podwójny tylny aparat to konfiguracja: 20 Mpx + 16 Mpx. Telefon odblokowuje się za pomocą funkcji skanowania twarzy. Oppo Find X otrzymał baterię o sporej pojemności - 3730 mAh z szybkim ładowaniem.  

Miejsce 5.: Vivo NEX Ultimate i Huawei P Smart Z

 

Vivo NEX Ultimate to smartfon o wąskich ramkach i “bródce” na dole ekranu. W tym modelu aparat do selfie wysuwa się niczym peryskop. Smartfon otrzymał podwójny aparat z tyłu (12 Mpx, 5 Mpx) oraz pojedynczy z przodu (8 Mpx). Głośnik Vivo NEX Ultimate, jak i czytnik linii papilarnych zintegrowane zostały z ekranem. Sercem urządzenia jest mocny Snapdragon 845 wspierany 8 GB RAM-u. Dodatkową zaletą urządzenia jest pojemna bateria - 4000 mAh.

Huawei P Smart Z

Smartfon z wysuwanym aparatem do selfie o matrycy 16 Mpx i wyraźną bródką na dole ekranu. Tylny, podwójny aparat to konfiguracja 16 Mpx + 2 Mpx. Huawei P Smart Z działa w oparciu o procesor Kirin 710F wspierany 4 GB RAM-u. Zaletami smartfona są hybrydowy dual SIM i NFC. Bateria urządzenia ma dużą pojemność - 4000 mAh.

Liderem naszego rankingu został Samsung Galaxy A80, którego premiera odbyła się w kwietniu. Smartfon otrzymał bezkonkurencyjny aparat, mocny procesor, dużą ilość pamięci RAM i pojemną baterię. Ponadto umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych (zobacz: NFC - co to jest i jak włączyć?).

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.