Tesla Suit – przenieś się do cyfrowego świata

Budowanie coraz bogatszej i szerzej dostępnej wirtualnej rzeczywistości trwa w najlepsze. Jeszcze niedawno absolutną nowinką były gogle odwzorowujące świat wirtualny, a już dokonujemy kolejnego kroku naprzód. Otóż firma Tesla Studios zapowiada powstanie Tesla Suit – kombinezonu wirtualnej rzeczywistości – choć sama nazwa „suit”, czyli kombinezon, wydaje się być rozumiana na wyrost.

tesla suit

fot. prweb.com

Tesla Suit ma być bardziej zestawem czujników i urządzeń ściśle ze sobą współpracujących. Składać się ma oczywiście z systemów działających podobnie jak wspomniane gogle, ale dodatkowo opierać się będzie na szeregach czujników zamontowanych na torsie, rękach i nogach użytkownika, badających i analizujących swoje wzajemne położenie. Efektem ma być 100% odtwarzanie ruchów użytkownika w czasie rzeczywistym i przenoszenie ich w świat wirtualny. Dodatkowo zestaw ma być wyposażony w specjalne rękawice, które będą precyzyjnie monitorować ruchy naszych palców. Dzięki takim rozwiązaniom będzie możliwa szeroka interakcja z wirtualnymi przedmiotami – nie tylko ich podnoszenie i obracanie. Być może w przyszłości Tesla Suit mógłby odgrywać bardzo ważną rolę edukacyjną – dzięki specjalnym programom możliwe byłoby zdalne uczenie się praktycznych umiejętności wymagających precyzji. Kto wie czy nie powstaną wirtualne szkoły zegarmistrzów, jubilerów, a nawet chirurgów?

Kolejnym ciekawym dodatkiem, wzmacniającym jeszcze doznania płynące z przebywania w wirtualnej rzeczywistości, mają być elementy grzejące i chłodzące samego użytkownika. Wyobraźmy sobie na przykład gry komputerowe z użyciem Tesla Suit. W przypadku gdy postać gracza otrzymuje obrażenia, specjalny element ogrzewa, bądź ochładza tę część ciała, która została „trafiona” przez mknące pociski, czy bezpośrednio przez wroga. Dzięki temu gracz od razu czuje, z której strony nadszedł atak – o podwyższonym realizmie i czystej przyjemności z gry w imaginowanym świcie nie trzeba chyba nawet wspominać.

tesla suit

fot. psfk.com

Kombinezon ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku, choć data oficjalnej premiery nie jest jeszcze znana. Cena w pre-order na stronie producenta to 1499 dolarów.

 

ZDJĘCIE Z OKŁADKI POCHODZI ZE STRONY PSFK.COM

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.