TOP 5 najlepszych etui na tablety

Tablet to niezwykle przydatny, trudny do zastąpienia gadżet elektroniczny. Niestety, jest również dość delikatny i podatny na uszkodzenia. Nic więc dziwnego, że zwykle wraz z tabletem kupujemy pokrowiec. I tu pojawia się pytanie – jaki wybrać?

Oczywiście, wszystko zależy od naszych preferencji i stylu życia. Innego pokrowca będzie bowiem potrzebował inżynier budowlany, który korzysta z tabletu w miejscu pracy, a zupełnie inny model będzie odpowiadał nastolatce, która intensywnie korzysta z mediów społecznościowych. Dlatego dziś prezentujemy najciekawsze, naszym zdaniem, etui na tablety, w najpopularniejszych kategoriach.

Etui typu wsuwka to jeden z najprostszych technicznie rozwiązań. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu ciekawych „udziwnień”, czy niezwykłych designów. Yarvik YAC101 to ciekawa propozycja z kilku powodów. Po pierwsze, nie wyczyści nam kieszeni, bowiem zakupić go możemy już od 20 złotych. Po drugie, wykonany jest z neoprenu – jest to materiał odporny na wodę, co sprawia, że tablet będzie bezpieczny nawet podczas silnej ulewy. Choć niestety, raczej nie przetrwa pełnej kąpieli. Kolejnym ciekawym elementem jest dwustronność – możemy etui „wywrócić” na drugą stronę i zależnie od naszych upodobań możemy wykorzystywać jeden z dwóch wariantów kolorystycznych. Jedyną wadą może tu być niewystarczająca grubość etui – wprawdzie chroni przed zarysowaniami, czy przypadkowym zalaniem, ale słabo radzi sobie z uszkodzeniami mechanicznymi.

Yarvik YAC101

fot. tweakers.net

Etui typu książka to, obok wsuwek, najczęściej wybierane rozwiązanie. Instalujemy tablet w etui, składamy na pół i rzeczywiście wyglądem bardzo przypomina to właśnie książkę. Podstawową zaletą jest fakt, że nie musimy wsuwać i wysuwać tabletu – mamy do niego dostęp po otwarciu etui. Prym wiedzie tu firma Belkin, oferująca szereg ciekawych modeli – my zdecydowaliśmy się na Verve. Wykonana z materiały przypominającego skórę, dostępnym w kilku kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Z wyglądu przypomina bardzo elegancki kalendarz lub notatnik. W środku wyłożony jest antypoślizgowym materiałem, zaś tablet przytrzymywany jest przez cztery zaczepy. Całość zamykana na praktyczny, magnetyczny zaczep. Koszt tego typu etui to około 50 złotych.

Belkin Verve

fot. datexagdrtv.pl

Etui z funkcją stojaka przypomina nieco etui „książkowe”, ale posiada dodatkową, praktyczną funkcję. Pozwala bowiem z etui stworzyć coś na kształt miniaturowego stojaka pod tablet, co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia. Tu nasza uwagę zwrócił Hama „Stand” Portfolio. Ma solidny, elegancki, nieco surowy design z charakterystycznym pierścieniem na środku. Pełni on nie tylko funkcję ozdobną – dzięki zastosowanym rozwiązaniom możemy stojak rozstawić na kilka sposobów, co pozwala na pracę z tabletem ustawionym zarówno pionowo, jak i poziomo. Ponadto, uniwersalny system mocowania daje możliwość pracy na nieomal każdym modelu tabletu, a także phabletach, a nawet smartfonach. Koszt to około 60 złotych.

Hama „Stand” Portfolio

fot. uk.hama.com

Etui z klawiaturą to rozwiązanie dla osób wykorzystujących tablet do pisania. Jak sama nazwa sugeruje, jest to etui wyposażone dodatkowo w miniaturową klawiaturę. Najciekawszym wyborem okazuje się Modecom TKC08BT. Jest nie tylko elegancki i dobrze wykonany, jest również niezwykle praktyczny. Pozwala wygodnie ustawić tablet, a dzięki odpinanej klawiaturze bluetooth – możemy pracować bardzo swobodnie i sterować tabletem nawet z większej odległości. Kosz to około 120 złotych.

Modecom TKC08BT

fot. skapiec.pl

Ostatnią kategorią są etui „pancerne”, o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Istotą i celem istnienia tego typu etui jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa naszego urządzenia. Na uwagę zasługuje tu model Modecom Aluminium FreeCASE. Jak sama nazwa wskazuje – dzięki wykorzystaniu odpornego aluminium pozwala na całkowicie bezpieczne przenoszenie naszego tabletu. Wnętrze wyposażone jest w amortyzujące wypustki, które przechwytują energię kinetyczną i dodatkowo chronią nasz gadżet. Jedyną wada może być niego toporny wygląd, przypominający nieco „futurystyczne” gadżety z filmów z lat 80-tych. Jednocześnie etui nie jest drogie – to koszt około 100 złotych.

Modecom Aluminium FreeCASE

fot. arest.pl

Jeśli jednak należycie do grupy osób, które preferują bardziej wyróżniające się gadżety np. z oryginalnymi grafikami, to polecamy produkty dostępne w ofercie naszego sklepu. Na poniższych zdjęciach zobaczyć możecie wzory pochodzące z kolekcji znajdującej się pod nazwą „Smart Cover Fantastic”. W przypadku, gdy żaden z motywów nie trafia w Wasz gust, to przypominamy o możliwości zaprojektowania własnego spersonalizowanego etui, które w 100% spełni Wasze oczekiwania wizualne.

Smart Cover Fantastic Etuo.pl

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY ANDROIDCOMMUNITY.COM. 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.