Twarde etui na telefon - jakie wybrać?

Klienci często pytają nas o dostępność twardych etui na telefon. Pod tym pojęciem kryje się jednak wiele rodzajów pokrowców i wybór odpowiedniego case’a zależy przede wszystkim od oczekiwań użytkownika. W dzisiejszym wpisie opisujemy różne typy twardych pokrowców, prezentujemy ich właściwości, wady i zalety.

Plastikowe etui na telefon

plastikowe etui na telefon Hurtel Rugged Case

Plastik to potoczna nazwa tworzyw sztucznych. Plastikiem zwykle nazywa się wiele materiałów, które mogą mieć zupełne właściwości. Plastikowe etui z naszego sklepu to przede wszystkim pokrowce wykonane z wysokogatunkowego poliwęglanu, który jest sztywny i odporny na uszkodzenia. Plastikowe pokrowce dostępne są w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych, które doskonale prezentują się na urządzeniach mobilnych.

Case’y z PC są lekkie i stosunkowo cienkie, dzięki czemu nie powiększają znacząco smartfonów. Minusem tego typu pokrowców jest to, że w momencie upadku telefonu z dużej wysokości mogą pęknąć pod wpływem uderzenia.

Drewniane etui na telefon

drewniane etui wood case

Drewniane pokrowce nadają urządzeniom mobilnym eleganckiego i luksusowego wyglądu. Jednocześnie obecność drewna sprawia, że czujemy bliskość natury. Dzięki mocnej konstrukcji wykonanej z połączenia silikonu, plastiku i drewna, pokrowce doskonale chronią telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Drewniane etui posiadają niezbędne wycięcia na komponenty i złącza, takie jak aparat czy wejścia audio, pozbawione są jedynie otworu na głośnik. Nie zaburza to jednak odbioru sygnałów dźwiękowych a jednocześnie sprawia, że w głośniku nie gromadzą się zanieczyszczenia.

Użytkownicy mają do wyboru pokrowce wykonane z różnych gatunków drewna, takich jak dąb, orzech amerykański, limba, imbuia i bocote. Ponadto klienci mogą zdecydować się na futerał gładki, zdobiony jedynie naturalnymi słojami na drewnie, jak i wzorzysty, z pięknym grawerem.

Aluminiowe i poliwęglanowe bumpery na telefon

bumpery Ipaky

Większość bumperów składa się z dwóch części - etui z wysokiej jakości plastiku lub silikonu oraz aluminiowej lub poliwęglanowej ramki chroniącej boki smartfona. Dostępne są również bumpery wykonane w całości z jednego materiału - poliwęglanu lub metalu. Dwuwarstwowa konstrukcja bumpera jest niezwykle odporna i wytrzymała. Etui typu bumper doskonale zabezpiecza telefon przed zarysowaniami, otarciami, a nawet pęknięciami czy odkształceniami.

Bumpery dostępne są zazwyczaj w klasycznych, głównie ciemnych kolorach, które podkreślają ich klasę premium. Z uwagi na metal obecny w pokrowcach etui może zakłócać bezprzewodowe ładowanie telefonu. Dlatego też przed umieszczeniem telefonu na ładowarce indukcyjnej należy wyjąć urządzenie z etui.

Pancerne etui na telefon

pancerne etui na telefon

Pancerne etui na telefon charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej są to pokrowce hybrydowe składające się z różnego typu wytrzymałych materiałów, takich jak TPU i poliwęglan. Wiele pancernych etui ma postać dwuwarstwowych bumperów.

Wśród tego rodzaju etui nie brakuje produktów premium najwyższej jakości, które wykorzystują w swojej konstrukcji nowoczesne technologie i patenty. Pancerne etui na telefon to idealna propozycja dla osób, których urządzenia często ulegają wypadkom. Z uwagi na mocną konstrukcję pancernych futerałów trzeba liczyć się z tym, że etui może optycznie powiększyć telefon.

Twarde etui na telefon - jaki rodzaj wybrać?

Powyżej przedstawiliśmy różne rodzaje etui o twardej konstrukcji. Każdy z prezentowanych typów ma różne właściwości, swoje zalety oraz wady. Wybór właściwego etui powinniśmy uzależnić od swoich preferencji. Jeśli zależy nam na tym, by etui było cienkie i kolorowe, najlepszym wyborem okaże się zapewne etui plastikowe.

Jeśli preferujemy akcesoria w stylu naturalnym i eko, doskonałym pomysłem będzie zakup drewnianego pokrowca. Jeśli mamy tendencję do szybkiego uszkadzania sprzętu, warto zaopatrzyć się w aluminiowy bumper lub etui pancerne.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.