Uprawiasz sport? Oto akcesoria dla Ciebie!

Coraz więcej Polaków uprawia sport. Nic dziwnego. Regularny ruch wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Poprawia wydolność układu krążenia, układu oddechowego, rozwija mięśnie, sprzyja odchudzaniu, pomaga zachować zgrabną sylwetkę, a nawet poprawia nasz nastrój – skutkuje produkcją większej ilości endorfiny. Powstają miejsca specjalnie przeznaczone do aktywniejszego spędzania wolnego czasu – kluby sportowe, czy siłownie stają się też miejscem integracji i nawiązywania kontaktów towarzyskich. Coraz częściej powstają zorganizowane grupy, których celem jest kultywowanie zdrowego spędzania czasu.  Portale społecznościowe dają możliwość zrzeszania się tych grup w wyznaczonych miejscach, gdzie wspólnie mogą spędzić kilka godzin.   Aby jednak uprawianie sportu było jeszcze przyjemniejsze, warto zaopatrzyć się nie tylko w dobrej klasy sprzęt, ale w kilka przydatnych akcesoriów.

etui dla sportowców 

Jednym z najprostszych, a jednocześnie najpopularniejszych, jest etui na telefon, które zostało specjalnie zaprojektowane dla osób biegających. Zwykle futerał występuje w formie elastycznej przepaski na ramię lub przegub. Dostosowany jest do bezpiecznego przetrzymywania smartfona – chroni przed wodą a także wstrząsami. Posiadanie przy sobie telefonu nie tylko pozwoli nam zmierzyć czas, oraz przebiegnięte kilometry, ale będzie także zabezpieczeniem na wypadek poważnych urazów.

Trudno wyobrazić sobie bieg bez odpowiedniej muzyki. Do tego idealny okaże się oczywiście nasz smartfon, ale słuchawki z wiszącym i przeszkadzającym kablem mogą być deprymujące. Warto zatem zaopatrzyć się w słuchawki bezprzewodowe. Są one bardziej funkcjonalne. Wymagają wcześniejszego ładowania, ale wystarczą na długą, wielogodzinną trasę. 

Dla biegaczy, którzy pokonują tysiące kilometrów w ciągu roku, przyda się specjalnie przeznaczony do tego plecak. Są bardzo małe, lekkie, wodoodporne oraz opływowe. Wewnątrz komory możemy schować kurtkę, bidon, dokumenty oraz inne, potrzebne rzeczy.  

Dla tych, którzy wybierają się w nieco krótsze trasy, zaprojektowano specjalny pas biegowy. Wewnątrz możemy schować dokumenty a także doczepić bidon z wodą. Jest on niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Żaden wstrząs nie spowoduje jego niespodziewanego rozpięcia. 

Zegarek to kolejny gadżet warty uwagi. Kompatybilny z naszym smartfonem zmierzy czas oraz pokonane odległości. Zaraz po codziennym „maratonie” możemy pochwalić się swoim wyczynem na portalach społecznościowych. Zegarki te posiadają wbudowany ciśnieniomierz oraz krokomierz. Dowiemy się również ile spaliliśmy kalorii oraz jak dużo utraciliśmy wody w organizmie. 

Ci, którzy dbają o formę nawet zimą, powinni zaopatrzyć się w stuptuty na buty i kostki. Dzięki nim woda, śnieg oraz piach nie dostaną się do butów. Czapki oraz rękawiczki to konieczny gadżet podczas jesiennych jak i zimowych przebieżek. 

Każdy biegacz wie, że wyżej wymienione gadżety powinny znaleźć się w jego sportowym asortymencie – znacznie ułatwią pokonywanie kilometrów. 

 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (17)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.