Vivo X20 Plus UD - specyfikacja

Premiera smartfona Vivo X20 Plus UD to duże wydarzenie na rynku nowoczesnych technologii. Ten model jako pierwszy na świecie oferuje użytkownikom czytniki linii papilarnych w ekranie. Czy to jedyna niespodzianka, którą przygotował producent?

Pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Vivo X20 Plus UD wzbudził duże zainteresowanie jeszcze przed oficjalną premierą. Wszystko za sprawą jednej funkcji: zintegrowanego z ekranem czytnika linii papilarnych. Biometryczny skaner marki Synaptics umieszczony został w dolnej części wyświetlacza AMOLED o przekątnej 6,43 cala i rozdzielczości Full HD (1080 x 2160). Telefon chińskiej firmy to pierwszy smartfon oferujący takie rozwiązanie. Czas reakcji urządzenia szacowany jest na około 0,7 sekundy w porównaniu do 0,2 sekundy w czytnikach mechanicznych - więcej, ale jeśli wierzyć producentowi, na tyle niewiele, że różnica jest w praktyce nieodczuwalna. Podobne rozwiązanie chcieli wprowadzić w swoich modelach dwaj giganci - Samsung i Apple. Niestety markom nie udało się zintegrować układu z ekranem, choć obie złożyły kilka patentów z własnymi rozwiązaniami.

Dobrze wyposażony średniak

Co innego niż czytniki linii papilarnych w ekranie przyniesie użytkownikom nowy smartfon? Model X20 Plus UD marki Vivo wyposażony został w procesor Qualcomm Snapdragon 660 z GPU Adreno 512 i 4GB pamięci operacyjnej RAM. Na przechowywanie danych przewidziano 128 GB pamięci flash. Istnieje możliwość rozbudowania pamięci przez kartę microSD o pojemności do 256 GB. Na pokładzie znalazły się również bateria pojemności 3800 mAh, USB C i modem LTE z obsługą dwóch kart SIM. Telefon wspierany jest systemem Android 7.1.1 Nougat z Fountouch OS 3.2. Oprócz nowoczesnej technologii gwarantującej szybkość i skuteczność działania atutem smartfona jest także podwójny aparat o wysokich parametrach: kamera główna 13 Mpix + 5 Mpix i przednia 12 Mpix. Przedni aparat posłuży również do wybudzania smartfona, gdyż producent zadbał o obecność funkcji Face Wake. Do kupna tego modelu zachęca nie tylko dobra specyfikacja techniczna, ale przede wszystkim cena. Smartfon został wyceniony na 3598 juanów, czyli mniej niż 1900 złotych.

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.