Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Vivo X20 Plus UD - specyfikacja

Premiera smartfona Vivo X20 Plus UD to duże wydarzenie na rynku nowoczesnych technologii. Ten model jako pierwszy na świecie oferuje użytkownikom czytniki linii papilarnych w ekranie. Czy to jedyna niespodzianka, którą przygotował producent?

Pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie

Vivo X20 Plus UD wzbudził duże zainteresowanie jeszcze przed oficjalną premierą. Wszystko za sprawą jednej funkcji: zintegrowanego z ekranem czytnika linii papilarnych. Biometryczny skaner marki Synaptics umieszczony został w dolnej części wyświetlacza AMOLED o przekątnej 6,43 cala i rozdzielczości Full HD (1080 x 2160). Telefon chińskiej firmy to pierwszy smartfon oferujący takie rozwiązanie. Czas reakcji urządzenia szacowany jest na około 0,7 sekundy w porównaniu do 0,2 sekundy w czytnikach mechanicznych - więcej, ale jeśli wierzyć producentowi, na tyle niewiele, że różnica jest w praktyce nieodczuwalna. Podobne rozwiązanie chcieli wprowadzić w swoich modelach dwaj giganci - Samsung i Apple. Niestety markom nie udało się zintegrować układu z ekranem, choć obie złożyły kilka patentów z własnymi rozwiązaniami.

Dobrze wyposażony średniak

Co innego niż czytniki linii papilarnych w ekranie przyniesie użytkownikom nowy smartfon? Model X20 Plus UD marki Vivo wyposażony został w procesor Qualcomm Snapdragon 660 z GPU Adreno 512 i 4GB pamięci operacyjnej RAM. Na przechowywanie danych przewidziano 128 GB pamięci flash. Istnieje możliwość rozbudowania pamięci przez kartę microSD o pojemności do 256 GB. Na pokładzie znalazły się również bateria pojemności 3800 mAh, USB C i modem LTE z obsługą dwóch kart SIM. Telefon wspierany jest systemem Android 7.1.1 Nougat z Fountouch OS 3.2. Oprócz nowoczesnej technologii gwarantującej szybkość i skuteczność działania atutem smartfona jest także podwójny aparat o wysokich parametrach: kamera główna 13 Mpix + 5 Mpix i przednia 12 Mpix. Przedni aparat posłuży również do wybudzania smartfona, gdyż producent zadbał o obecność funkcji Face Wake. Do kupna tego modelu zachęca nie tylko dobra specyfikacja techniczna, ale przede wszystkim cena. Smartfon został wyceniony na 3598 juanów, czyli mniej niż 1900 złotych.Ocena: 4.80 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.