Vodafone Smart N9 i Vodafone Smart N9 Lite

Smart N9 i Smart N9 Lite to budżetowe smartfony międzynarodowego operatora telekomunikacyjnego Vodafone. Porównaliśmy oba modele i sprawdziliśmy, który z nich ma lepsze parametry.

Vodafone Smart N9 i Vodafone Smart N9 Lite - różnice

Oba smartfony zamknięte zostały w plastikowej obudowie, wyglądają jednak nieco inaczej. Smart N9 jest gładki i błyszczący, a N9 Lite ma teksturowaną, matową powierzchnię. Ponadto model podstawowy można rozróżnić od Lite’a po tym, że został wyposażony w czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy. Różnice w parametrach technicznych smartfonów prezentują się następująco:

• Smart N9 ma wymiary 147.10 x 68.80 x 8.70 mm. Smart N9 Lite mierzy 148.20 x 68.88 x 9.40 mm.

• Wersja podstawowa posiada 5,50-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1440 px  i zagęszczeniu pikseli 293 ppi. Model Lite otrzymał 5,34-calowy ekran o niższej rozdzielczości 480 x 960 px i niższym zagęszczeniu pikseli: 201 ppi.

• Vodafone Smart N9 otrzymał baterię o pojemności 2900 mAh. Akumulator Vodafone Smart N9 Lite jest mniejszy i ma pojemność 2460 mAh.

• Model podstawowy dostępny jest z 16 GB pamięci wbudowanej i 2 GB RAM-u. Wersja Lite trafiła na rynek z 16 GB pamięci na pliki i tylko 1 GB pamięci RAM.

• Smart N9 wyposażony został w pojedynczy aparat główny o matrycy 13 Mpx z diodą LED i funkcją AF. Aparat główny modelu Lite robi zdjęcia w niższej rozdzielczości - ma matrycę 8 Mpx, LED i funkcje AF i EIS.

• Przednia kamerka modelu podstawowego to oczko o matrycy 8 Mpx z LEDem i FF. Przedni aparat Smart N9 Lite to moduł 5 Mpx z diodą LED i FF.

• Oba smartfony działają w oparciu o układ MediaTek MT6739.

Vodafone Smart N9 vs. Vodafone Smart N9 Lite - podsumowanie

Oba smartfony posiadają wyposażenie typowe dla modeli z niskiej półki cenowej. Z dwóch porównywanych urządzeń lepiej wypada wersja podstawowa - Smart N9, która ma więcej pamięci, pojemniejszą baterię, lepszy aparat i czytnik linii papilarnych, niż model Smart N9 Lite.

Szeroki wybór etui na Vodafone Smart N9 LiteSzeroki wybór etui na Vodafone N9

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (9)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.