W telefonie z Androidem nie wyświetlają się emotikony. Co robić?

Emoji niewątpliwie zmieniły sposób naszej komunikacji i stały się praktycznie obowiązkową funkcją w smartfonach.Telefon, który nie odczytuje piktogramów to urządzenie niekompletne. Dlatego też podpowiadamy co zrobić, gdy smartfon nie wyświetla obrazkowych emotek.

Krok 1. Sprawdź czy Twoje urządzenie nie odczytuje emoji

Jeśli zamiast “buziek” w wiadomościach SMS widzisz kwadraty, oznacza to, że Twoje urządzenie najprawdopodobniej nie obsługuje emoji. Aby mieć pewność, otwórz przeglądarkę internetową i wpisz frazę “emoji” w Google. Jeśli w wynikach wyszukiwania zamiast uśmieszków ujrzysz kwadraty, oznacza to że Twoje urządzenie z pewnością nie ma tej funkcji.

Krok 2. Włącz klawiaturę emoji

emotikony na telefonie

Możliwe, że Twoje urządzenie obsługuje emoji, ale nie odczytuje ich domyślna klawiatura wybrana w ustawieniach telefonu. Aby zmienić domyślną klawiaturę w telefonie należy wejść w Ustawienia >> System >> Język i wprowadzanie >> Klawiatura domyślna i wybrać inną klawiaturę spośród dostępnych.

Krok 3. Pobierz klawiaturę innej firmy z zewnątrz

klawiatura w telefonie

Jeśli okaże się, że żadna z zainstalowanych klawiatur w smartfonie nie obsługuje emoji, pozostaje nam pobranie klawiatury innej firmy z sieci. Najbardziej sprawdzone programy to Klawiatura Google, Klawiatura Swype oraz Swiftkey.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (4)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.