Wocket – trzymaj pieniądze w inteligentnym portfelu!

Zgubienie, czy kradzież karty kredytowej to olbrzymi stres i masa problemów. Jeśli trafi w niepowołane ręce, z pewnością spowoduje znaczne uszczuplenie naszego konta. Nic dziwnego, że wiele osób szuka sposobów, by dodatkowo zabezpieczyć swoje karty kredytowe i płatnicze. Specjalnie dla nich powstał Wocket – elektroniczny portfel.

wocket

fot. touchofmodern.com

Wyglądem i wielkością urządzenie przypomina nieco tradycyjny portfel – i również pozwala na noszenie przy sobie niewielkiej ilości gotówki. Jednak podstawowym zastosowaniem jest zdigitalizowanie naszych kart płatniczych i kredytowych. Zamiast więc nosić ze sobą plik plastikowych kart, wystarczy zeskanować pasek magnetyczny naszej karty – a trafi ona w wersji elektronicznej do pamięci urządzenia. Może się w niej pomieścić nawet do 100 000 kart.

W przypadku gdy chcemy skorzystać z karty, wystarczy na niewielkim ekranie wybrać kartę, z której chcemy skorzystać i zatwierdzić poprzez wpisanie kodu PIN lub użycie wcześniej zaprogramowanego wzoru. Dla zwiększenia bezpieczeństwa urządzenie wyposażone jest również w blokady biometryczne, które uniemożliwiają nieautoryzowane użycie. Innymi słowy, nawet jeśli ktoś zdoła ukraść urządzenie z kieszeni, nie będzie miał z niego pożytku – nawet gdyby zdołał wejść w posiadanie kodu PIN. Jest to olbrzymia zaleta w stosunku do kart bankowych, które pozwalają na dokonywanie niewielkich płatności bez potrzeby autoryzacji kodem PIN.

smart wallet

fot. technobuffalo.com

Największą zaletą w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań jest fakt, że dzięki nowoczesnemu szyfrowaniu, Wocket nie wymaga stałego połączenia z internetem, nadal pozostając całkowicie bezpiecznym.

Dodatkowo mamy możliwość skanowania niektórych kart lojalnościowych, czy kodów kreskowych. Jest to więc olbrzymi ukłon w stronę „łowców okazji” – nie musimy bowiem nosić ze sobą pliku kuponów, by moc wykorzystywać promocje dostępne dla stałych klientów naszych ulubionych sklepów.

Premiera urządzenia planowana jest na maj 2016, a póki co, producent nie podał oficjalnie ceny urządzenia. Szczegóły dotyczące dostępności w Polsce też nie są jeszcze znane.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 5.00 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.