Wszystko o LG G Watch!

Smartwatche to stosunkowo nowy temat w kategorii elektronicznych gadżetów, ale już zyskał sporą popularność i dość szeroką gamę wielbicieli. Nic dziwnego, po synchronizacji ze smartfonem potrafi przejąć jego najważniejsze funkcje komunikacyjne. Oprócz informowania nas o aktualnej godzinie potrafi przekazać wiadomości SMS, e-mail, czy pochodzące z komunikatorów internetowych treści. Do tego nierzadko pozwala na odbieranie, czy wykonywanie rozmów telefonicznych. Wszystko to sprawia, że nie musimy już za każdym razem sięgać po niewygodny (szczególnie w przypadku urządzeń o dużej przekątnej ekranu) smartfon.

Smartwatche stały się na tyle popularne, że Google zapowiedział powstanie serii produktów dla kategorii Wearable Electronics, a jednym z pierwszych jest właśnie Android Wear, wykorzystany w LG G Watch.

LG G Watch

fot. pcadvisor.co.uk

Przyjrzyjmy się zatem specyfikacji zegarka. Niewielki 1,65-calowy wyświetlacz wykonany jest w technologii TFT LCD. Jest to wystarczająca wielkość, by odczytać krótkie komunikaty systemu, czy otrzymane wiadomości. Wprawdzie bardziej zaawansowane funkcje są trudne w obsłudze, ale pamiętajmy, że to głównie zegarek – olbrzymi ekran przyczepiony do nadgarstka wyglądałby bardzo nieestetycznie. Warto też podkreślić, że ekran charakteryzuje całkiem dobra widoczność nawet w ostrym słońcu.

Urządzenie waży jedynie 61 gramów i posiada wbudowany szereg czujników – czujnik światła, krokomierz, akcelerometr, czy żyroskop. Ten ostatni jest szczególnie ważny przy odblokowywaniu urządzenia – wystarczy gest zwrócenia nadgarstka ku twarzy, a urządzenie samo zinterpretuje to jako sygnał do odblokowania ekranu. Serce urządzenia stanowi czterordzeniowy Snapdragon 400 o takowaniu 1.2 GHz, wspierany 512 MB pamięci operacyjnej RAM. Do tego 4 GB pamięci wewnętrznej oraz moduł Bluetooth 4.0. Litowo-polimerowa bateria 400 mAh wystarcza na około 24-36 godzin działania urządzenia.

Wszystko o LG G Watch

Smartwatch Wearable Electronics

fot. slashgear.com

Ciekawym rozwiązaniem jest szereg komend głosowych dla naszego zegarka. Hasłem uruchamiającym usługę jest „ok, Google”. Wystarczy więc powiedzieć: „Ok, Google, pogoda Warszawa”, a urządzenie automatycznie wyszuka nam prognozę pogody w danej miejscowości na najbliższe kilka dni. Zegarek obsługuje pięć języków – angielski, francuski, hiszpański, chiński oraz koreański. Brak obsługi języka polskiego jest tu sporym minusem, gdyż z założenia zegarkiem w dużej mierze będziemy operować dzięki tzw. „hands free”, czyli za pomocą właśnie komend głosowych. Wprawdzie wystarczy tu znajomość kilku podstawowych komend po angielsku, jednak pewien niedosyt pozostaje.

Choć smartwatch posiada wiele interesujących innowacji, warto podkreślić, że Android Wear to bardzo młoda platforma i czeka ją jeszcze wiele zmian i udoskonaleń. Na szczęście Google to producent, który umie uczyć się na błędach i wyciągać wnioski, więc za kilka lat możemy spodziewać się naprawdę niezwykłych, potężnych i użytecznych smartwatchów.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY NEWS.SOFTPEDIA.COM

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.50 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.