Wyszukiwanie obrazem na telefonie - instrukcja

Funkcja wyszukiwania obrazem Google przydaje się w sytuacji, gdy znaleźliśmy w sieci ciekawe zdjęcie i chcielibyśmy dowiedzieć się o nim więcej. Ponadto opcja ta jest nieoceniona, gdy chcemy sprawdzić, czy ktoś bez naszej zgody nie wykorzystuje umieszczonych przez nas w sieci fotografii.

Wyszukiwanie obrazem na telefonie

obrazy google

Funkcja wyszukiwania obrazem w Google działa najlepiej, gdy obraz, którego szukamy jest popularny i pojawia się w różnych miejscach w internecie. Dlatego też znacznie więcej wyników odnajdziemy używając zdjęć znanych zabytków niż własnych fotografii.

Aby wyszukać w Google więcej obrazów podobnych do tego, który nas interesuje, należy:

1. kliknąć i przytrzymać obraz z danej strony internetowej,

2. w wyświetlonym oknie wybrać funkcję: “ Szukaj tej grafiki w Google”.

W wynikach wyszukiwania wyświetlą się strony, na których znajduje się obraz, jego inne wymiary oraz obrazy do niego podobne.

Wszystkie obrazy i adresy URL, które przesyłane są podczas wyszukiwania obrazem, zapisywane są w Google. Gigant wykorzystuje do doskonalenia swoich usług.

Programy do identyfikacji obrazów w telefonie

aipoly

Na rynku dostępne są także ciekawe aplikacje do identyfikacji obiektów za pomocą aparatu w telefonie. Jedną z nich jest na przykład bezpłatny program Aipoly, dostępny na iPhone’y i urządzenia z Androidem w sklepie Google Play i iTunes. Aplikacja rozpoznaje obiekty bez konieczności wcześniejszego robienia im zdjęć.

Przyzwoicie radzi sobie z identyfikacją przedmiotów codziennego użytku, różnych rodzajów jedzenia, a nawet gatunków zwierząt i roślin. Niestety zdarzają się jej jeszcze częste wtopy, więc zdecydowanie program wymaga jeszcze usprawnień i aktualizacji.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.