Xiaomi Mi 10 i Xiaomi Mi 10 Pro – porównanie

Flagowce Xiaomi Mi i Xiaomi Mi 10 Pro znajdują się w światowej czołówce najwydajniejszych smartfonów. To zasługa przede wszystkim ich potężnych procesorów, aparatów o bardzo dużych matrycach i pojemnych baterii. Jak jednak różnią się między sobą oba telefony? Czy lepszy wybór stanowi Xiaomi Mi 10 w wariancie rozszerzonym, czy też podstawowym?

Xiaomi Mi 10 i Xiaomi Mi 10 Pro – specyfikacja techniczna

Xiaomi Mi 10 i Xiaomi Mi 10 Pro – porównanie

Na pierwszy rzut oka Xiaomi Mi 10 nie różni się niczym od Xiaomi Mi 10 Pro. Smartfony posiadają identyczną wielkość, wagę oraz rozmieszczenie obiektywów i przycisków funkcyjnych. Korzystają z tej samej klasy wyświetlaczy AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Rozbieżności znajdziemy natomiast w ich specyfikacjach technicznych:

• Pierwsza różnica między Xiaomi Mi 10 Pro a Xiaomi Mi 10 to fakt, że wyświetlacz smartfona w wersji rozszerzonej został dodatkowo zabezpieczony przez szkło Corning Gorilla Glass.

• Co ciekawe, większą baterię posiada Xiaomi Mi 10: 4780 zamiast 4500 mAh w przypadku Mi 10 Pro. Oba telefony wykorzystują natomiast funkcję szybkiego ładowania Quick Charge 4+.

• Podczas gdy Xiaomi Mi 10 oferuje pamięć wbudowaną o pojemności 128 i 256 GB, Mi 10 Pro dostaniemy wyłącznie w wariantach 256 i 512 GB.

• Chociaż oba smartfony dysponują czterema obiektywami tylnego aparatu fotograficznego, pod względem możliwości fotograficznych nieco lepiej wypada Xiaomi Mi 10 Pro. Telefon pięćdziesięciokrotny zoom cyfrowy, laserowy autofocus, optyczny stabilizator obrazu, lampę błyskową z potrójnym LED-em i większe matryce trzeciego oraz czwartego obiektywu.

Xiaomi Mi 10 i Xiaomi Mi 10 Pro – podsumowanie

Analogicznie do poprzednich flagowców producenta, które występują w wersji podstawowej i rozszerzonej, nie ma wielu różnic pomiędzy Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro. Przede wszystkim smartfony posiadają te same procesory, układy graficzne i RAM. Oznacza to, że pracują z identyczną wydajnością. Można zatem skłaniać się ku zakupowi tańszego Xiaomi Mi 10. Wybór jego wersji rozszerzonej powinny rozważyć osoby, którym zależy na większej pamięci wewnętrznej smartfona, ponieważ Xiaomi Mi 10 Pro jest dostępny w wariancie 512 GB. Dodatkowy atut Mi 10 Pro to zawartość Corning Corilla Glass i nieco lepszy tylny aparat. Należy jednak pamiętać o tym, że telefon dysponuje mniej pojemną baterią.

Szeroki wybór etui na telefon Xiaomi Mi 10 ProSzeroki wybór etui na telefon Xiaomi Mi 10

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.