Xiaomi Mi 10 Lite i Xiaomi Mi 10 Youth Edition – porównanie

Odchudzony Xiaomi Mi 10 Lite miał swoją premierę w Polsce w pierwszym kwartale 2020 roku. Kilka miesięcy później na rynku producenta do sprzedaży wypuszczono także inną, lekką wersję flagowca Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Czym zatem różnią się między sobą oba warianty i który z nich bardziej opłaca się kupić? Odpowiedzi udzielimy w poniższym porównaniu.

Xiaomi Mi 10 Lite i Xiaomi Mi 10 Youth Edition – specyfikacja techniczna

1. Xiaomi Mi 10 Lite i Xiaomi Mi 10 Youth Edition – porównanie

Wygląd Xiaomi Mi 10 Lite i Xiaomi Mi 10 Youth Edition jest niemal nie do odróżnienia. Smartfony mają tę samą wagę oraz identycznej wielkości wyświetlacze. Subtelne różnice występują w wymiarach obudowy (Xiaomi Mi 10 Youth Edition jest nieznacznie szerszy i smuklejszy) oraz w jakości wyświetlanego obrazu (nieco wyższą rozdzielczość także prezentuje Youth Edition).

W jakim celu powstał zatem wariant telefonu Xiaomi Mi 10 Youth Edition i czym dokładnie różni się od Xiaomi Mi 10 Lite? Porównajmy specyfikacje obu smartfonów:

• Jak wcześniej wspomniano, ekran AMOLED w Xiaomi Mi 10 Youth Edition oferuje nieco wyższą rozdzielczość obrazu (401 zamiast 392 ppi).

• Telefony mają baterie o tej samej pojemności, jednak model Mi 10 Lite korzysta z szybkiego ładowania Quick Charge 3.5, a Mi 10 Youth Edition z Quick Charge 4.

• Xiaomi Mi 10 Lite oferuje dwa warianty pamięci wewnętrznej: 64 i 128 GB. W przypadku Xiaomi Mi 10 Youth Edition do wyboru dochodzi jeszcze trzeci, największy wariant 256 GB.

• Pamięć RAM w Xiaomi Mi 10 Lite ma wielkość 6 GB. W Xiaomi Mi 10 Youth Edition można wybrać 6 lub 8 GB.

• W Xiaomi Mi 10 Youth Edition udoskonalono tylny aparat fotograficzny. Trzeci obiektyw ma większą matrycę od tej dostępnej w Mi 10 Lite (8 zamiast 2 Mpx), a także dysponuje pięciokrotnym zoomem optycznym, dziesięciokrotnym zoomem hybrydowym i pięćdziesięciokrotnym zoomem cyfrowym. Dodatkowe udogodnienie stanowi funkcja optycznej stabilizacji obrazu w Xiaomi Mi 10 Youth Edition.

Xiaomi Mi 10 Lite i Xiaomi Mi 10 Youth Edition – podsumowanie

Nie ma zbyt wielu różnic pomiędzy smartfonami Xiaomi Mi 10 Lite a Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Telefon dostępny w oficjalnej sprzedaży na polskim rynku Xiaomi Mi 10 Lite prezentuje te same, kluczowe parametry techniczne, takie jak wielkość RAM-u, moc procesora czy pojemność baterii. Pod pewnymi względami zaprezentowany w Chinach Xiaomi Mi 10 Youth Edition jednak przeważa. Korzysta z nowszej technologii szybkiego ładowania i można w jego przypadku wybrać wariant z większym RAM-em oraz większą pamięcią wewnętrzną. Co kluczowe, Xiaomi Mi 10 Youth Edition ma znacznie bardziej rozbudowany teleobiektyw w tylnym aparacie fotograficznym. Niektórych może skłonić to do zamówienia Youth Edition z Chin. Dodatkowo zachęca do tego dodatkowo bardzo podobna cena telefonu, która jest wyższa jedynie w wariancie z większym RAM-em i pamięcią wewnętrzną.

Szeroki wybór etui na telefon Xiaomi Mi 10 Youth EditionSzeroki wybór etui na telefon Xiaomi Mi 10 Lite

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.