Xiaomi Redmi 4x vs. Xiaomi Redmi Note 4x - różnice

Jeśli ktoś po raz pierwszy spotyka się z marką Xiaomi, może pogubić się w nazewnictwie modeli smartfonów tego producenta. Mi, Mi Note, Redmi, Redmi Note czy Redmi Note Pro… Do tego dochodzą unikalne numery urządzeń. Przykładem są modele Redmi 4X i Redmi Note 4X - jak je rozróżnić?

Różnice między Redmi 4x i Redmi Note 4x

Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 4x, porównanie, różnice

Najłatwiej sprawdzić specyfikację techniczną smartfonów, gdyż mają one zastosowane inne układy. Również w wyglądzie modeli Xiaomi Redmi 4x i model Redmi Note 4x można znaleźć kilka różnic.

  • 1. W lewym górnym rogu tylnej klapki Xiaomi Redmi 4x umieszczony jest aparat wraz z diodą doświetlającą. W Redmi Note 4x aparat jest wbudowany na środkowej części klapki a pod spodem znajduje się podwójny, dwutonowy LED.
  • 2. Xiaomi Redmi Note 4x jest znacznie większy i cięższy od swojego mniejszego “brata”. Mierzy on 151 x 76 x 8,45 milimetrów i waży 165 gram. Redmi 4x ma wymiary 139,24 x 69,96 x 8,65 mm. przy wadze 150 g.
  • 3. Oczywiście wielkość smartfonów jest różna m.in. przez zastosowane ekrany. Redmi Note 4x posiada 5,5-calową matrycę, a mniejszy model oferuje wyświetlacz o przekątnej 5 cali.
  • 4. Oba modele posiadają czytnik biometryczny w centralnej części tylnej obudowy, ale w Redmi Note 4x sensor jest nieco niżej osadzony ze względu na wbudowany aparat i lampę błyskową.

To jedyne elementy wyglądu modeli Xiaomi, gdzie można bez problemu dostrzec różnice. Są także inne sposoby na sprawdzenie wersji smartfona - zachęcamy do przeczytania informacji na ten temat w osobnym artykule na naszym blogu.

Dedykowane etui na telefony Xiaomi

Znajomość posiadanego modelu przydaje się w różnych sytuacjach. Z pewnością taka wiedza pozwoli dobrać odpowiednie akcesoria dodatkowe, które często są dedykowane. Przykładem może być etui na telefon - case na Xiaomi Redmi 4x będzie mniejszy i z innym rozmieszczeniem wycięć na komponenty, niż obudowa na Xiaomi Redmi Note 4x. W naszym sklepie etuo.pl posiadamy akcesoria ochronne na oba modele Xiaomi, a także na inne urządzenia tego producenta. Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia szkieł i folii ochronnych na ekrany tych smartfonów.

etui na Xiaomi Redmi 4xetui na Xiaomi Redmi Note 4x

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.