Xiaomi Redmi 5A vs. Xiaomi Redmi Note 5A - różnice

Redmi 5A czy Redmi Note 5A - który smartfon wybrać? Porównaliśmy wygląd i specyfikację obu wersji Xiaomi, by sprawdzić, który z nich jest ciekawszym modelem. Zapraszamy do przeczytania zestawienia!

Różnice pomiędzy Xiaomi Redmi 5A i Xiaomi Redmi Note 5A

Xiaomi Redmi 5A i Xiaomi Redmi Note 5A, porównanie

Okazuje się, że wygląd obu modeli nie jest mocno zróżnicowany.

  • 1. Xiaomi Redmi Note 5A jest większy od podstawowego modelu. Jego wymiary to 153 x 76,2 x 7,55 mm przy wadze 150 gramów. Redmi 5A waży 137 g. oraz mierzy 140 x 70,1 x 8,35 milimetrów.
  • 2. Redmi 5A posiada wycięcia głośnikowe usytuowane w dolnej części tylnej klapki, których nie znajdziemy w większym bracie.
  • 3. Mniejsza wersja Xiaomi posiada w lewym górnym rogu tylnej klapki diodę Led oraz aparat fotograficzny. W Redmi Note 5A komponenty są takie same, lecz ułożone w odwrotnej kolejności.

Jeśli chodzi o wygląd obu telefonów, więcej znacznych różnic nie znajdziemy. Co najciekawsze, wewnątrz urządzeń również nie ma zbyt wielu zmiennych.

  • 1. Oba smartfony mają rozdzielczość ekranu równą 720 x 1280 pikseli. Jednakże model Note 5A ma pół cala większą matrycę, więc jakość zagęszczenia pikseli jest tu nieco mniejsza - 267 ppi. Redmi 5A przy 5-calowym ekranie ma zagęszczenie na poziomie 294 ppi.
  • 2. Mniejszy model posiada baterię 3000 mAh. Xiaomi Redmi Note 5A ma akumulator większy zaledwie o 80 mAh.

Reszta parametrów jest praktycznie taka sama. Modele oparte są na budżetowym, 4-rdzeniowym Snapdragonie 425 o taktowaniu zegara 1,4 GHz. Aparaty w urządzeniach mają 'oczka' o rozdzielczości 13 i 5 Mpix z cyfrowym zoomem, AF i przysłonami o wartościach f/2.2 i f/2.0. Wsparciem dla układu jest wbudowana pamięć RAM 2 GB, a dla użytkownika dostępnych jest 16 GB ROM. Obecnie można zakupić modele w bardzo okazyjnych cenach - Note kosztuje około 550 złotych, a podstawowa wersja 5A około 380 złotych.

Dedykowane obudowy na modele Xiaomi

Znajomość dokładnej wersji smartfona przydaje się w celu jego wyceny przy ewentualnej odsprzedaży. Ponadto można szybciej wyszukać parametry danego sprzętu. Jest jeszcze jeden powód - na rynku jest dostępnych wiele dodatków o dedykowanych właściwościach. Również w naszym sklepie znajdziesz dopasowane akcesoria do modeli Xiaomi i nie tylko! Polecamy zarówno case na Xiaomi Redmi 5A, jak i etui na Xiaomi Redmi Note 5A. Zachęcamy do sprawdzenia oferty i wyboru dodatków ochronnych na swój telefon.

Szeroki wybór etui na Xiaomi Redmi 5ASzeroki wybór etui na Xiaomi Redmi Note 5A

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.