Xiaomi Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – porównanie

Zaprezentowane na początku 2020 roku przez chińskiego giganta elektroniki smartfony Xiaomi Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max mają zarówno atrakcyjną cenę, jak i estetyczny design oraz dobrą specyfikację techniczną. Który smartfon stanowi jednak bardziej opłacalną okazję zakupową? Wbrew pozorom nie ma zbyt wielu różnic pomiędzy tymi dwoma modelami.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – specyfikacja techniczna

1. Xiaomi Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – porównanie

Front Xiaomi Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max jest nie do odróżnienia. Oba smartfony posiadają 6,67-calowe wyświetlacze IPS TFT o wąskim obramowaniu i z otworem na przedni obiektyw bez notcha. Co więcej, tak samo wygląda również tylny panel ich obudowy, który zawiera prostokątny moduł z poczwórnym aparatem fotograficznym. Smartfony są nawet dostępne w identycznych wariantach kolorystycznych.

Czy zatem więcej różnic jesteśmy w stanie dopatrzeć się w specyfikacji technicznej Xiaomi Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max?

• Nieznacznie różnią się całkowite wymiary obu smartfonów, przez co smuklejszy wydawać może się Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – jest to jednak kwestia kilku dziesiątych milimetra.

• Redmi Note 9 Pro Max jest dostępny w bardziej zaawansowanej konfiguracji sprzętowej, jeśli chodzi o pamięć RAM. Oferuje 6 lub 8 GB RAM, podczas gdy w Redmi Note 9 Pro dostępne jest 4 lub 6 GB.

• Smartfon w wersji „Max” oferuje lepszej jakości przedni aparat fotograficzny. Konkretnie mowa o wielkości jego matrycy, która wynosi 32 Mpx. W Xiaomi Redmi Note 9 Pro matryca aparatu do selfie ma wielkość 16 Mpx.

• Podobnie Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max dysponuje lepszym tylnym aparatem fotograficznym. Matryca obiektywu standardowego ma wielkość 64 Mpx, podczas gdy w Redmi Note 9 Pro wynosi ona 48 Mpx.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – podsumowanie

Nie da się ukryć, że zarówno Xiaomi Redmi Note 9 Pro, jak i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max prezentują doskonałe specyfikacje techniczne. Różnice między smartfonami można określić jako kosmetyczne, jednak jeśli już jakieś odnotujemy, wypadają one na korzyść Redmi Note 9 Pro Max. Smartfon posiada więcej pamięci RAM, dzięki czemu może wydajniej obsługiwać gry i aplikacje. Dysponuje także lepszymi aparatami fotograficznymi, co ma duże znaczenie dla osób chcących wykorzystywać telefon w tym celu. Należy jednak pamiętać o różnicy cenowej pomiędzy telefonami. Aktualnie wariant 9 Pro Max nie jest jeszcze oficjalnie dostępny do sprzedaży w Polsce. Można sprowadzać go spoza granic kraju i wówczas jego koszt jest porównywalny z mniej wydajnym modelem 9 Pro.

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.