Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – porównanie

Smartfony Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max należą do tej samej linii telefonów z niskiej półki cenowej, która miała swoją premierę w pierwszym kwartale 2020 roku. Na pozór bardzo podobne do siebie urządzenia posiadają kilka istotnych różnic. Który smartfon zatem bardziej opłaca się kupić?

Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – specyfikacja techniczna

1. Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – porównanie

Na próżno szukać jakichkolwiek różnic w wyglądzie Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – smartfony wyglądają bowiem identycznie. Oba posiadają 6,67-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+, cztery aparaty fotograficzne i obudowę o zaokrąglonych narożnikach. Łączy je również procesor Qualcomm Snapdragon 720G oraz bateria o pojemności 5020 mAh. Czym zatem różni się wersja podstawowa Redmi Note 9 od jej najbardziej zaawansowanej?

Jak pomiędzy wszystkimi smartfonami z linii Redmi Note 9, także pomiędzy Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max nie zauważymy wielu różnic. Aby je odnaleźć, należy zagłębić się w specyfikację techniczną urządzeń:

• Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max posiada lepsze aparaty fotograficzne. Główny obiektyw tylnego aparatu posiada matrycę 64 Mpx, podczas gdy w Redmi Note 9S jest to 48 Mpx. Podobnie większą matrycą dysponuje przedni aparat Xiaomi Redmi Note 9 Pro – 32 Mpx zamiast 16 Mpx w Redmi Note 9S.

• Pracę aparatu fotograficznego w Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max wspomaga także elektroniczna stabilizacja obrazu z żyroskopem oraz liczne tryby wzbogacające kolory i poprawiające ostrość obrazu.

• Smartfon w wariancie Pro Max dysponuje większą pamięcią RAM w wariantach 6 oraz 8 GB. Pamięć RAM w Xiaomi Redmi Note 9S wynosi 4 lub 6 GB, w zależności od wyboru użytkownika.

• Dla wielu ważną informacją jest dostęp w Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max do komunikacji NFC, którego Xiaomi Redmi Note 9S jest pozbawiony.

Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max – podsumowanie

Pomimo niewielkiej liczby rozbieżności pomiędzy Xiaomi Redmi Note 9S a Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max, wszystkie różnice odnotowane w specyfikacjach technicznych smartfonów przemawiają na korzyść Redmi Note 9 Pro Max. Smartfon posiada wyższej jakości aparaty fotograficzne, większy RAM i gwarantuje dostęp do NFC. Warto mieć jednak na uwadze również to, że smartfony są dostępne w różnych cenach. Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max jest średnio o kilkaset złotych droższy od Redmi Note 9S. Wybór konkretnego smartfonu pozostaje zatem uzależniony od indywidualnych preferencji użytkownika.

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.