Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro – porównanie

Xiaomi Redmi Note 9S miał swoją premierę w pierwszym kwartale 2020 roku, a krótko po nim zaprezentowano światu także Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Wygląd obu smartfonów nie różni się wcale, podobnie jak wiele innych parametrów w ich specyfikacji. Jednak Redmi Note 9 Pro posiada kilka funkcjonalności, które mogą skłaniać do jego zakupu, pomimo nieco wyższej ceny.

Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro – specyfikacja techniczna

1. Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro – porównanie

W przeciwieństwie do ogólnej tendencji wśród producentów smartfonów do tworzenia wersji „Pro” urządzeń o radykalnie lepszych parametrach, różnice między Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro możemy określić jako kosmetyczne. Oba smartfony posiadają 6,67-calowe wyświetlacze IPS TFT, baterie o pojemności 5020 mAh, a nawet te same procesory Qualcomm Snapdragon 720G w zestawieniu z pamięcią RAM o identycznej wielkości. Mimo tego recenzenci pozostają zgodni co do opinii, że to właśnie Xiaomi Redmi Note 9 Pro opłaca się kupić bardziej.

Aby wyszczególnić dokładne różnice pomiędzy Xiaomi Redmi Note 9S a Xiaomi Redmi Note 9 Pro, należy uważnie przyjrzeć się ich specyfikacji technicznej:

• Zasadniczy atut Xiaomi Redmi Note 9 Pro, który może decydować o codziennym komforcie użytkowania smartfona, to jego moduł NFC. Niestety, Redmi Note 9S w niego nie wyposażono, co uniemożliwia na przykład korzystanie ze smartfona w roli karty płatniczej.

• Pomimo baterii o tej samej pojemności to Xiaomi Redmi Note 9 Pro gwarantuje szybsze odnawianie energii z mocą aż 30W.

• Główna kamera w Xiaomi Redmi Note 9 Pro ma większą matrycę 64 Mpx. W Xiaomi Redmi Note 9S ma ona wielkość 48 Mpx.

• Oprócz autofocusa tylny aparat fotograficzny w Redmi Note 9 Pro wykorzystuje także elektroniczną stabilizację obrazu, co znacznie poprawia ostrość zdjęć. Oferuje także bardziej zróżnicowane tryby fotografowania, m.in. makro, panoramiczny czy zdjęcia seryjne.

Xiaomi Redmi Note 9S i Xiaomi Redmi Note 9 Pro – podsumowanie

Przewaga Xiaomi Redmi Note 9 Pro nad Xiaomi Redmdi Note 9S polega przede wszystkim na dostępie do komunikacji NFC. Niektórych skusić może także udoskonalona technologia Fast Charging oraz lepszy tylny aparat fotograficzny z elektroniczną stabilizacją obrazu. Wybór pomiędzy smartfonami zależy zatem przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań co do smartfona. Pod uwagę należy wziąć także różnicę cenową. Chociaż oba telefony reprezentują niską półkę cenową, Redmi Note 9 Pro jest o około 200 zł droższy od Xiaomi Redmi Note 9S.

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.