Zalety rysików do smartfonów i tabletów

LG Stylus i Galaxy Note to jedne z modeli smartfonów, które są oferowane wraz z dodatkowym wyposażeniem w postaci rysika. Czy rzeczywiście jest on przydatny, czy to jednak zbędne akcesorium?

Rysiki do ekranów dotykowych kojarzą się często z epoką pierwszych smartfonów, które były wyposażone w ekrany oporowe. Jednak dziś zdecydowana większość urządzeń posiada wyświetlacze projektowane z wykorzystaniem technologii pojemnościowej. Choć ekrany te bez problemu można obsługiwać za pomocą palca, same rysiki wciąż są chętnie wybieranym dodatkiem do urządzeń mobilnych.

Dokładniejsza obsługa telefonu i nie tylko

Rysik do telefonu pozwala na precyzyjną obsługę ekranu dotykowego. Szczególnie przydaje się podczas przeglądania stron, które nie są responsywne. Rysikiem o cienkiej końcówce zaznaczymy nawet najmniejszy punkt na ekranie, bez konieczności powiększania samego obrazu. To również dobre akcesorium podczas korzystania z aplikacji graficznych, a także plików tekstowych, gdzie możemy używać rysika jako ołówka, kredki czy pióra.

Rysiki do ekranów telefonów i tabletów

Korzystając z rysika dotykowego unikniemy również brudnych odcisków po palcach na wyświetlaczu. Ponadto to bardzo przydatny gadżet podczas zimy. Obsługa ekranu w rękawiczkach jest prawie niemożliwa, a te specjalnie przystosowane dodatki są wciąż mało atrakcyjne i dostępne jedynie w wybranych sklepach. Z kolei rysiki można nabyć praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami GSM, a wybór kolorystyczny jest bardzo szeroki.

Jaki rysik wybrać?

Rysiki do ekranów to zdecydowanie dobre i przydatne gadżety do smartfonów. Jednak na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich akcesoriów. Do obsługi aplikacji graficznych, najlepiej zaopatrzyć się w pen o cienkiej końcówce lub wymiennych wkładach. Z kolei do codziennego korzystania z telefonu, czy tabletu polecamy popularne rysiki MINI lub peny w formie długopisu, które dostępne są w naszym sklepie. Ceny akcesoriów nie przekraczają 5 złotych, a do wyboru jest wiele opcji kolorystycznych.

Rysik pojemnościowy - sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.