CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Zanco Tini T1 - najmniejszy telefon świata

W roku 2017 producenci smartfonów postawili na formy bezramkowe. Jedne marki całkowicie zredukowały dolne i górneh obramowania, inne je zwężyły i wmontowały matryce o formacie 18:9. Byłoby dziwne, gdyby nie trafił się wyjątek. Firma Zanco zaprezentowała całkowicie inny prototyp swojego urządzenia.

Najmniejszy telefon świata

Tiny T1 to model telefonu, który powinien mieć swoją premierę w maju 2018 roku. Data nie jest dokładna, gdyż wszystko zależeć będzie od zbiórki crowdfundingowej na popularnym serwisie Kickstarter. To tam, twórcy modelu zbierają fundusze na wytworzenie geekowego sprzętu. Jednakże można spodziewać się rzeczywistej premiery telefonu, gdyż projekt zebrał ponad 300% wymaganej sumy.

Zanco Tini T1

Czym właściwie jest Tiny T1? To oficjalnie najmniejszy telefon świata! Urządzenie spokojnie zmieści się w pudełku od zapałek, gdyż mierzy zaledwie 46,7 x 21 x 12 milimetrów, a jego waga nie przekracza 13 gramów. Choć telefon nie ma olbrzymiego wyświetlacza i nowoczesnych podzespołów, to jednak jego specyfikacja nie jest całkiem uboga.

Specyfikacja Zanco Tini T1

Zanco Tini T1 wyposażony został w matrycę OLED o rozdzielczości 64 x 32 pikseli. Jego bateria o pojemności 200 mAh powinna wytrzymać do 3 dni w trybie czuwania lub 3 godziny rozmów (2G). Urządzenie ma również wbudowany moduł bluetooth, slot na kartę nanoSIM, a także pamięć 32 MB ROM wystarczającą do zapamiętania 300 pozycji z numerami, 50 smsów oraz tyle samo ostatnich połączeń. Poza tym, Tini T1 obsługuje polifoniczne dzwonki.

Telefon Zanco Tini t1

Miniaturowe urządzenie niekoniecznie trafi do ogólnej sprzedaży, ale na modele mogą liczyć osoby, które wsparły projekt na wspomnianym portalu crowdfundingowym. Jeden egzemplarz najmniejszego telefonu świata kosztuje tam 35 funtów, czyli nieco ponad 150 złotych. Patrząc po popularności zbiórki, chętnych na takie cacko nie brakuje.

Sama firma Zanco jest znana z podobnych projektów. W jej portfolio można między innymi znaleźć inny miniaturowy model telefonu - Zanco Fly. Dotychczas to urządzenie uchodziło za najmniejszy telefon na rynku, a jego wymiary były równe: 72 x 24 x 13 milimetrów.

Telefony Zanco
*zdjęcia i okładka: zinimobiles.com oraz worldssmallestphone.com

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (28)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.