CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Zaprojektuj etui z własnym nadrukiem - poradnik użycia kreatora

Spersonalizowane etui odświeży wygląd smartfona i dopasuje go do indywidualnego stylu użytkownika. Dzięki naszemu kreatorowi, każdy może zaprojektować case z własnym nadrukiem. Aplikacja jest intuicyjna, a poniższy poradnik z praktycznymi wskazówkami jeszcze bardziej ułatwi stworzenie idealnego projektu.

Dodawanie i układanie grafiki

Do naszego kreatora można dodać własny plik graficzny (np. obrazek, skan, zdjęcie) w formacie jpg, png lub tiff. Warto jednak pamiętać, że musi być to bardzo dobrej jakości dokument, którego wymiary mają minimum 600 x 800 pikseli. Powiększenie słabej rozdzielczości zdjęcia w efekcie końcowym będzie wyglądać brzydko. Aplikacja przyjmuje pliki o wadze do 5 MB, więc można poszaleć ;)

Etui z własną grafiką

Po załadowaniu wybranej grafiki przechodzimy do projektowania własnego wzoru. Dostępne narzędzia pozwalają na skalowanie i obracanie pliku, a także na zmienianie jego mocy przenikania przez warstwy. Dodatkowo można dodawać kolorowe napisy oraz zmieniać barwę tła. Jednak zawsze trzeba pamiętać o dobrym rozmieszczeniu dodanych plików, ponieważ case ma zaprojektowane otwory na komponenty, które mogą obciąć ważny fragment zdjęcia. Więcej na ten temat dowiecie się z naszej instrukcji użycia kreatora etui, którą znajdziecie na blogu.

Warto jednak zaznaczyć, że domyślnie ustawionym tłem jest biel. Jeśli jakiś fragment projektu nie zostanie pokryty grafiką lub zamalowany wybranym kolorem, w wersji końcowej zostaną białe pola. Przed samym zamówieniem sprawdź podgląd projektu - jeśli są jakieś niedociągnięcia, popraw je lub napisz do nas, a pomożemy rozwiązać problem :)

Pokrowce z własnym nadrukiem

Banki zdjęć

Masz pomysł na ciekawy projekt, ale nie masz zdjęcia, które pasowałoby do Twojej wizji? Zawsze możesz skorzystać z banków zdjęć. W Internecie znajdziesz mnóstwo obrazów, które możesz wykorzystać do stworzenia własnego nadruku. Najpopularniejszymi stockami są:

 • https://pixabay.com
 • https://www.flickr.com
 • http://pl.freepik.com
 • https://fotolia.com
 • https://www.shutterstock.com
 • https://www.gratisography.com
 • https://stock.adobe.com

Pierwsze trzy pozycje oferują zdjęcia w wersji nieodpłatnej. Darmowe fotki można również odnaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki grafik Google. Wystarczy jedynie ustawić w “narzędziach” odpowiednią opcję praw do użytkowania.

Typy etui dostepne w kreatorze

W naszej aplikacji można zaprojektować nadruk na dwóch typach etui - FLEXmat Case oraz Flex Book. Pierwsza obudowa to typowe plecki. Są one wytworzone z elastycznego i odpornego silikonu o gładkiej powierzchni i przezroczystych rantach. Drugi pokrowiec jest w formie książki - posiada składaną, białą okładkę, która ma wyczuwalną fakturę. Wewnątrz oprawy znajduje się case z TPU, który utrzymuje smartfon. Obie obudowy są wygodne w użytkowaniu i posiadają wycięcia na komponenty urządzenia.

Etui książkowe i silikonowe

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli masz problem z projektowaniem nadruku lub chcesz zapytać o jego funkcjonalność, zachęcamy do kontaktu. Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości, by zamówione etui spełniało Twoje wymagania. Oto najczęściej zadawane pytania przez klientów:

 • 1. Czy do projektowania wzoru moge użyć zdjęcia z telefonu?
 • Oczywiście, jeśli jest dobrej jakości.
 • 2. Czy nadruk jest trwały?
 • Tak, nadruk jest wykonywany tą samą metodą co nasze autorskie kolekcje. Grafika nie ściera się, nie odpryskuje i nie blaknie.
 • 3. Czy można zrobić etui z grafiką na przezroczystym tle?
 • W kreatorze nie ma takiej opcji - tło jest domyślnie ustawione jako białe. Jednakże o taki projekt na etui typu Slim można pytać drogą mailową. Nasi graficy ocenią, czy uda się zrealizować takie zamówienie. Kontakt: [email protected]
 • 4. Czy etui będzie mieć zamalowane boki?
 • Nie, nadruk wykonujemy tylko w obrębie obrysu tylnej powierzchni futerału.
 • 5. Czy do kreatora można dodawać więcej, niż jedną grafikę?
 • Pewnie, użytkownik może wgrać kilka zdjęć, by zrobić np. kolaż.

Znasz już najważniejsze informacje o naszym kreatorze, a także wiesz, gdzie możesz szukać grafik do pobrania, aby stworzyć swój oryginalny projekt. Zatem zachęcamy do odwiedzin sklepu i skorzystania z aplikacji. Wybierz markę i model smartfona, dobierz odpowiedni typ futerału i stwórz nadruk :)

Zaprojektuj etui z własnym zdjęciem

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (27)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.