Zaprojektuj własne etui na Letnie Igrzyska Olimpijskie!

Ceremonia otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio odbędzie się już jutro! Przez niemalże trzy tygodnie będziemy światkami zmagań najlepszych sportowców w różnych dziedzinach sportu. Mocno trzymamy kciuki z naszych polskich reprezentantów, których jest aż 240!

Igrzyska olimpijskie są najstarszą i największą imprezą sportową na świecie. Pierwsze odnotowane zawody odbyły się w greckiej Olimpii, a miało to miejsce w roku 776 p.n.e. Przez pięć dni trwały rywalizacje sportowe, a kolejne 2 miesiące były przeznaczone na powroty do domów. Ciekawostką jest, że na czas trwania imprezy, wszelkie konflikty zbrojne były zawieszane. “Pokój boży” był na tyle silny, że nikt nie próbował go łamać.

Pierwsze Igrzyska to jedynie 9 dyscyplin, w których startowali najlepsi sportowcy. Dziś mamy ponad 50 różnych konkurencji, a ich liczba wciąż rośnie! Aby dana kategoria mogła wejść w skład olimpijskiego programu, musi spełnić kilka ważnych warunków. Obowiązkowo ma być to sport, który jest rozpowszechniony w co najmniej 75 krajach na 4 kontynentach (mężczyźni) lub 30 krajach na 3 kontynentach (kobiety).

Sportowe emocje już w sobotę, a my przygotowaliśmy dla Was kilka anegdotek olimpijskich oraz ciekawą propozycję dotycząca etui na telefon. Jednakże najpierw zapraszamy do przeczytania paru prawdziwych historii z olimpiad, które zdecydowanie zostaną w pamięci na długo. ;)

  1. Margaret Abbot jest olimpijką, która zdobyła złoty medal w zawodach golfowych we Francji w 1900 roku. W zasadzie nic nadzwyczaj ciekawego by nie było, gdyby nie fakt jeden fakt. Kobieta kobieta myślała, że to zwykłe lokalne zawody, a nie Igrzyska Olimpijskie. ;) 
  2. Na tej samej Olimpiadzie zdyskwalifikowano dwie drużyny żeglarskie, za ukryte silniki pod łodziami.
  3. W tym samym roku, w połączonej szwedzko-duńskiej drużynie do przeciągania liny, zabrakło jednego sportowca. Spontanicznie jego miejsce zajął duński dziennikarz. Drużyna zdobyła złoty medal! ;)
  4. Z kolei w 1920 r. w Antwerpii, przez trasę kolarską przebiegały tory. Tak się złożyło, że część zawodników musiała poczekać kilka minut, aż przejedzie pociąg i otworzą się szlabany.
  5. Osiem lat później (1928), wioślarz Henry Pearce zdobył tak wielką przewagę nad rywalami, że postanowił zrobić pauzę i przepuścić… płynące kaczki!

Pomimo wielkiej rywalizacji towarzyszącej Igrzyskom Olimpijskim, sportowcom nie brakuje poczucia humoru. Z resztą, chyba każdy pamięta naszego uzdolnionego tyczkarza, który z wielkim uśmiechem pokazał pewien gest... ;)
A co powiecie na etui ze zdjęciem pana Kozakiewicza? Co prawda, nie mamy takiego pokrowca w ofercie, ale dajemy możliwość zaprojektowania go przy pomocy naszego kreatora! Stworzenie własnej osłonki na smartfon nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Wystarczy wybrać model telefonu, dodać dowolne zdjęcie i ułożyć je na szablonie. Zamówione etui zrealizujemy i wysyłamy w ciągu 24 godzin! :)

Wiele osób nie tylko interesuje się sportem, ale także chce tą pasją dzielić się z innymi. Bumper z nadrukiem, który nawiązuje do sportowych emocji to świetny gadżet na zbliżające się mistrzostwa. W naszym sklepie jest dostępnych kilka takich grafik, które na pewno przypadną do gustu wielu kibicom różnych dyscyplin. Case będzie również oryginalnym pomysłem na prezent dla fana piłki ręcznej, koszykówki czy sportów wodnych! Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi wzorami kolekcji FotoCase oraz FantasticCase. :)

 

Zdjęcie i okładka: olimpijski.pl, pixabay.com

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.40 / 5.0 (27)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.