Złap je wszystkie - gra Pokemon Go!

Jeśli podczas spaceru zauważycie grupki ludzi wpatrzone w swoje telefony i przeczesujące pobliskie krzaki, to najprawdopodobniej natrafiliście na graczy popularnej ostatnio gry Pokemon Go. W czym tkwi fenomen tej zabawy?

Któż z nas nie pamięta uroczych stworków z bijącego rekordy oglądalności anime, które w latach 90-tych podbiło serca widzów na całym świecie. Tym razem znane postaci wracają w interaktywnej grze, która zmusza nas do wyjścia z domu i wyprawie po znanych (a czasem nieznanych) miejscach w poszukiwaniu Pokemonów.

Choć aplikacja Pokemon Go oficjalnie dostępna jest w sklepach App Store i Google Play jedynie w Australii, USA i Nowej Zelandii, to gracze na całym świecie znajdują sposoby, by ściągnąć grę na swojego smartfona i dołączyć do zabawy.

Fabuła rozgrywki wydaje się dość prosta. Ot wcielamy się w rolę poszukiwacza i trenera Pokemonów, którego celem jest pozyskanie jak największej ilości stworków. Gra wykorzystuje technologię „rozszerzonej rzeczywistości”, co z pewnością dodaje smaczku rozgrywce. Wszak pokemona znaleźć możemy w realnym świecie (patrząc oczywiście przez „szkiełko” telefonu). Początkowo wystarczy pójść na krótki spacer i za pomocą instrukcji z gry złapać stworka. Z czasem jednak robi się coraz trudniej. Gracz bowiem musi wspinać się na różne elementy krajobrazu, szukać przejść w starych kamienicach czy zapuszczać się w tereny dotąd mu nieznane.
Ciekawym rozwiązaniem wydaje się opcja czy też zapowiedź, iż z czasem udostępnione będą użytkownikom możliwości rozgrywania pojedynków z innymi graczami.

Na forach i w różnego rodzaju artykułach przeczytać możemy skrajne opinie na temat tego fenomenu. Trzeba jednak przyznać, iż od czasu Angry Birds żadna inna gra nie wywołała takiej euforii. Kolejnym plusem wydaje się fakt, iż aplikacja najzwyczajniej w świecie zmusza do .. ruchu! Gracze pokonują czasem wiele kilometrów na świeżym powietrzu, by tylko złapać jak największą ilość pokemonów. Niestety, tak jak w przypadku i innych gier, z pewnością z czasem pojawią się wzmianki o „tragicznych” i dość niefortunnych zdarzeniach, dlatego już dziś przestrzegamy, by Pokemon Go traktować ze zdrowym rozsądkiem:) Pamiętajcie, że to TYLKO gra i wchodzenie na ruchliwą autostradę w pogoni za Pikachu może nie jest najlepszym pomysłem;)

Specjalnie dla zapalonych graczy mamy ciekawą ofertę. W naszym kreatorze można stworzyć etui z własną grafiką. Każdy może zaprojektować pokrowiec ze zdjęciem ukochanego psa, ulubionego zespołu czy po prostu z Pokemonem. Co znajdzie się na obudowie zależy tylko od Waszej inwencji wtórczej. :)

Kabura nie tylko odmieni wygląd Twojego telefonu, ale także zabezpieczy go przed zniszczeniem i zarysowaniami podczas długich i wymagających wypraw w poszukiwaniu stworków. Case wykonany jest z elastycznego materiału, który dobrze amortyzuje upadki i chroni ranty telefonu. W połączeniu ze szkłem hartowanym, etui  to doskonałe rozwiązanie gdy chcemy uchronić nasz smartfon przed niebezpieczeństwami wyprawy;)


*Zdjęcia okładki i artykułu pochodzą ze strony: http://pokemon-go.pl oraz http://www.pokemongo.com

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.