Zrób inspirujące zdjęcie i weź udział w fotograficznym konkursie

Konkurs Sony World Photography Awards to jedna z najbardziej prestiżowych inicjatyw fotograficznych na świecie. W przedsięwzięciu mogą brać udział zarówno profesjonaliści, jak i całkowici amatorzy. Konkurs podzielony jest na wiele różnych kategorii, ale jedna z najciekawszych dotyczy fotografii wykonanych przy użyciu smartfona.

 


Uznanie takiego typu zdjęć w tak poważnym konkursie jest dość niezwykłym precedensem, jednakże nie oznacza to, że każde selfie będzie oznaczało dzieło sztuki. Twórcom zależy bardziej na uchwyceniu codzienności - tego, co dzieje się wokół nas. Główna idea konkursu ujęta jest słowami: „Dostajesz od życia tyle, ile sam dasz. Odrzuć to co oczywiste i odnajdź wokół siebie inspiracje. Spójrz na świat inaczej i dzięki swojemu telefonowi komórkowemu odkryj to co niezwykłe”.

Aby utrzymać aktualność przekazu oraz mieć pewność autentyczności zdjęć wykonanych urządzeniami mobilnymi, specjalnie zmieniono regulamin konkursu. Mianowicie, dodano punkt z określeniem czasu w jakim fotografia może zostać wykonana, by mogła przystąpić do oceny – jest to termin około dwóch miesięcy (styczeń - luty). Nagrody dla wyróżnionych autorów nawiązują do tematyki konkursu – oprócz gratyfikacji pieniężnych laureaci otrzymują flagowe produkty od Sony.

 


Warto też wspomnieć o innych konkursach związanych z fotografią mobilną
. Choć ranga tych przeglądów nie równa się z Sony World Photography Awards, to jednak nie są też anonimowymi imprezami. Jednym z takich eventów jest iPhone Photography Awards. W corocznym konkursie mogą brać udział zdjęcia wykonane jedynie z użyciem telefonów wyprodukowanych przez firmę Apple. 
Podobną filozofię prezentują organizatorzy Android Photography Awards. Jak łatwo się domyślić, że impreza przeznaczona jest dla osób, które korzystają w urządzeń z systemem Android. Mowa tu przede wszystkim o smartfonach i tabletach, ale dopuszczalne jest użycie aparatów operujących pod logiem zielonego robocika, takich jak na przykład Samsung Galaxy NX.W etuo.pl także mamy ofertę dla wielbicieli fotografii. Kreator na naszej stronie internetowej pozwala na zaprojektowanie etui z własną grafiką. Dzięki temu można zmienić wygląd swojego telefonu i nadać mu wyjątkowego stylu! Przy okazji urządzenie będzie dobrze zabezpieczone przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Case z własną fotografią to także świetny pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby.


Zdjęcia i okładka: pixabay.com

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.