Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Alcatel 1S (2020)

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Dlaczego warto stosować szkła i folie ochronne na Alcatel 1S (2020)?

Jak każdy smartfon, także Alcatel 1S (2020) wymaga ochrony wyświetlacza. Możemy stosować w tym celu szkła ochronne lub folie poliwęglanowe. Zabezpieczymy w ten sposób ekran telefonu przed zarysowaniami, stłuczeniami lub pęknięciami. To ważne, ponieważ tego rodzaju uszkodzenia nie tylko psują estetykę urządzenia, ale mogą również przesądzić o jego niedziałaniu. Warto pamiętać o tym, by osłonka na ekran została dopasowana do konkretnego modelu smartfona, jaki posiadamy. Folie i szkła na ekran powinny pokrywać cały front smartfona, nie odstawać i nie zakrywać przedniego aparatu fotograficznego. Najlepiej wybierać szkła hartowane i folie ochronne od sprawdzonych producentów – wówczas mamy gwarancję co do jakości produktów.

Która ochrona ekranu jest skuteczniejsza?

Pod względem skuteczności ochrony wyświetlacza bezapelacyjnie przeważają szkła hartowane. Są one grubsze i twardsze, a przez to bardziej wytrzymałe. Mogą zatem ochronić ekran przed pęknięciem na skutek uderzenia. Nie oznacza to jednak, że folie poliwęglanowe nie posiadają własnych atutów. Przede wszystkim folie ochronne są cienkie i bardzo elastyczne. Oznacza to, że dobrze dopasują się do ekranu i mniej je widać. Cienka warstwa folii wolniej się zużywa, jednak zabezpiecza wyświetlacz smartfona jedynie przed zarysowaniami. Ochrona ekranu w Alcatel 1S (2020) powinna zatem zostać dopasowana do stylu życia prowadzonego przez użytkownika smartfona. Dla najbardziej wymagających polecane są szkła hartowane.

Specyfikacja techniczna Alcatel 1S (2020)

6,22-calowy Alcatel 1S (2020) pracuje w oparciu o ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio P22 i 3 GB pamięci RAM. Ekran wyświetla obraz w jakości HD+. Pamięć wewnętrzna smartfona wynosi 32 GB, jednak możemy dodatkowo stosować zewnętrzną kartę pamięci o takiej samej pojemności. Biorąc pod uwagę niską cenę telefonu, posiada on bardzo wytrzymałą baterię o pojemności 4000 mAh. Dużym udogodnieniem jest dostęp do DualSIM, dzięki któremu można korzystać z dwóch numerów telefonu. Tylny aparat fotograficzny bazuje na trzech obiektywach. Smartfon posiada czytnik linii papilarnych.