Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Google Pixel 4a

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Stosuj szkła i folie ochronne na Google Pixel 4a

Google Pixel 4a w dniu zakupu prezentuje się pięknie, ale niechroniony smartfon może z czasem niszczeć. Dlatego tak ważne jest już na samym początku zaopatrzenie się nie tylko w etui na obudowę, ale również folie i szkła ochronne na wyświetlacz. Taka osłonka na ekran pozwoli nam zabezpieczyć go przed zarysowaniami oraz stłuczeniami. Może do nich dochodzić nie tylko na skutek nieszczęśliwego wypadku. Drobne zarysowania będą pojawiać się z czasem także w trakcie normalnego użytkowania smartfona. Folie i szkła ochronne mogą pomóc w zabezpieczeniu wyświetlacza przed negatywnymi skutkami noszenia smartfona na przykład w torebce razem z kluczami.

Czym różnią się szkła hartowane i folie poliwęglanowe?

Zarówno folie poliwęglanowe, jak i szkła hartowane posiadają swoje indywidualne zalety. Ich wspólny atut to jednak ochrona ekranu – lepsza jakakolwiek niż żadna. Folie ochronne są cienkie i elastyczne, przez co mniej widać je na wyświetlaczu. Zwykle również folie poliwęglanowe mają niższą cenę i trudniej je zniszczyć. Należy jednak przy tym pamiętać, że przed stłuczeniem wyświetlacza mogą chronić jedynie szkła ochronne. Największe bezpieczeństwo gwarantują tak zwane szkła hartowane. Charakteryzują się one wysoką twardością, która jest wyrażana poprzez współczynnik 9H. Oznacza to, że jeśli nasz smartfon upadnie, istnieje wyższe prawdopodobieństwo, że stłuczeniu ulegnie szkło ochronne, a nie wyświetlacz.

Google Pixel 4a – cechy smartfona

Smartfon Google Pixel 4a ma nowoczesny, estetyczny design. To jednak nie jedyna jego zaleta. Spory atut stanowi choćby 5,81-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości obrazu 1080x2340 pikseli. Telefon zawiera również pojemną baterię 3080 mAh. Na uwagę zasługuje wydajny, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 730 wspierany przez układ graficzny Adreno 618 i 6 GB pamięci RAM. Dzięki temu Google Pixel 4a pracuje szybko i wydajnie, obsługując nawet najnowsze i najbardziej zaawansowane aplikacje. Na liście udogodnień gwarantowanych przez smartfon nie sposób pominąć także NFC, czytnika linii papilarnych czy funkcji DualSIM.